Dlaczego warto korzystać z usług brokerów ubezpieczeniowych?

Możliwość przystąpienia do grupowego ubezpieczenia na życie, które jest oferowane jako dodatkowy pakiet wynagrodzenia pozafinansowego dla pracowników, jest nęcąca dla bardzo wielu osób. Znalezienie dobrej oferty grupówki jest prostsze przy wsparciu brokerów ubezpieczeniowych.

Wybór grupowego ubezpieczenia dla pracowników
Grupowe ubezpieczenia są naprawdę bardzo atrakcyjne pod względem finansowym. Im większy zakład pracy, a zatem większa liczba pracowników zainteresowanych ubezpieczeniem, tym teoretycznie mniejsze stawki za ubezpieczenie oraz lepsze warunki. W praktyce bywa z tym naprawdę różnie. Płacąc taką samą kwotę ubezpieczenia u tego samego ubezpieczyciela, pracownicy różnych firm mogą liczyć na zupełnie różne świadczenia, na przykład w związku z urodzeniem dziecka, wypadkiem czy śmiercią bliskiej osoby. Dlaczego tak się dzieje? Bo wynegocjowano różne warunki ubezpieczenia.

Niestety nie wszystkie oferty są tak samo atrakcyjne i korzystne. Wybór dobrego grupowego ubezpieczenia dla pracowników warto zatem skonsultować ze specjalistą. Brokerzy ubezpieczeniowi to fachowcy, którzy mają dostęp do wielu produktów na rynku ubezpieczeń oraz są w stanie wynegocjować lepsze warunki.

Korzyści płynące ze skorzystania z usług brokerów ubezpieczeniowych
Ubezpieczenia grupowe dla pracowników dużych firm i instytucji oferują praktycznie wszystkie ubezpieczalnie. W zależności od liczby członków przystępujących do ubezpieczenia, opłaty mogą się różnić. Brokerzy ubezpieczeniowi analizują wszystkie dostępne pakiety na rynku, nie tylko pod kątem opłat, ale również samej oferty. Dzięki temu potrafią wskazać produkt, który ma naprawdę najlepszy stosunek jakości do ceny.

Jak działają brokerzy ubezpieczeniowi?
Charakteryzuje ich niezależność, co oznacza, że współpracują z wieloma dużymi firmami ubezpieczeniowymi. Nie pracują natomiast na wyłączność, czyli w praktyce nie są przedstawicielami żadnej konkretnej marki. Analizują oferty kierując się interesem swojego klienta. W opisywanym przypadku, klientem będzie zakład pracy, który chce wykupić dobry pakiet ubezpieczenia dla swoich pracowników. W jakim miejscu można skorzystać z tego typu fachowego doradztwa? Pod adresem https://ibu.pl można zapoznać się z ofertą firmy Infinity, która jest liderem tego typu usług. Z czystym sumieniem możemy polecić usługi tych brokerów ubezpieczeniowych, gdyż wyróżnia ich wieloletnie doświadczenie, profesjonalizm i wysoka jakość świadczonych usług.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here