Dysk zewnętrzny 1 TB

Dysk zewnętrzny do przechowywania danych to konieczność, kiedy chcemy oczyścić nieco nasz komputer, utworzyć kopię zapasową plików, przenieść dane z jednego urządzenia na inne, a także odciążyć nieco naszą konsolę. Jaki dysk zewnętrzny wybrać więc do domu, pracy i gier?

Dysk zewnętrzny 1 TB do domu

Wybierając dysk zewnętrzny do użytku domowego, należy wziąć pod uwagę pojemność urządzenia. Dysk zewnętrzny 1 TB umożliwi nam bezproblemowe magazynowanie zarówno dokumentów tekstowych, jak i dużych bibliotek zdjęć i filmów, które niepotrzebnie zajmują miejsce na komputerze, spowalniając tym samym jego pracę. Jednym z zastosowań dysków zewnętrznych do użytku domowego, jest także możliwość nagrywania na nich programów tv, filmów i seriali. Do użytku domowego doskonale nada się więc na przykład model Samsung SSD T5, zapewniający kompatybilność z różnego rodzaju urządzeniami.

Dysk zewnętrzny do pracy

Wybierając dysk zewnętrzny do pracy, należy najpierw zastanowić się, jak często i jaki rodzaj plików będzie na niego przesyłany. Jeśli na urządzeniu zapisywane będą głównie dokumenty czy arkusze kalkulacyjne, w zupełności wystarczą tutaj dyski o mniejszych pojemnościach, które wolniej przesyłają dane. Jeśli jednak nasza praca związana jest na przykład z obróbką graficzną czy montażem filmów, warto zainwestować w sprzęt o wyższej pojemności, na przykład dysk zewnętrzny 1 TB. Wybierając dysk przenośny do pracy, szczególnie ważne jest także bezpieczeństwo plików. Dobrym rozwiązaniem jest zakup dysku zewnętrznego oferującego opcję ustawienia hasła dostępu lub, jak w przypadku modelu Samsung T7 Touch, umożliwiającego odblokowywanie urządzenia za pomocą odcisku palca. Istotnym czynnikiem, który powinniśmy wziąć pod uwagę, wybierając dysk zewnętrzny do pracy, jest również odporność sprzętu na uszkodzenia. Jeśli zamierzamy często transportować dysk, warto rozważyć zakup dysku z technologią SSD, znacznie bardziej odporną na różnego rodzaju wstrząsy, upadki czy uszkodzenia.

Dysk przenośny do gier

Nowoczesne, zaawansowane technicznie gry o dużych wymaganiach graficznych zwykle zajmują na dysku komputera bardzo dużo miejsca. Przez to komputer działa wolniej i zwyczajnie brakuje na nim miejsca na inne pliki. Podobnie sytuacja wygląda z konsolami, które obciążone zbyt wieloma grami o wysokich parametrach mogą zakłócać rozgrywkę czy wolniej się uruchamiać i przegrzewać. Kupując dysk przenośny, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim, mając na przykład konsolę PS4, dysk zewnętrzny, jaki do niej dokupimy, powinien być z nią kompatybilny, czyli m.in. mieć odpowiedni interfejs. Do komputerów i konsol sprawdzą się zarówno dyski HDD, jak i SSD. Jeśli jednak zależy nam na szybkiej i sprawnej pracy sprzętu, warto zainwestować w dobrej jakości dysk SSD, taki jak na przykład Samsung X5 Thunderbolt 3, który oferuje prędkość zapisu danych do 2800 MB/s oraz prędkość odczytu do 2300 MB/s, wyposażony dodatkowo w rozpraszacz ciepła i technologię DTG umożliwiającą zachowanie optymalnej temperatury urządzenia.

Jak widać, rynek technologiczny odpowiada na potrzeby różnego typu klientów. Wybór dysku zewnętrznego, niezależnie, czy ma być on przeznaczony do użytku domowego, pracy, czy gier, zawsze warto poprzedzić solidnym researchem pod względem parametrów oraz funkcji oferowanych przez poszczególnych producentów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here