Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy stwarza możliwość szybkiej poprawy domowych finansów, zastrzyk dodatkowych pieniędzy pomaga w realizacji naszych planów, jest ratunkiem w awaryjnych sytuacjach. Dobrze wiedzieć ile trzeba zarabiać, aby ubiegać się o kredyt gotówkowy.

Jak wyszukać kredyt gotówkowy?

Kiedy dopada nas szara rzeczywistość, pojawiają się nieprzewidziane wydatki, a portfel świeci pustkami warto rozważyć opcję kredytu gotówkowego. To produkt finansowy, który pojawia się w ofercie każdego banku, zazwyczaj udzielany w kwocie od 500 zł do 100 000 zł. Niektóre instytucje finansowe kuszą wysoką kwotą udzielanych w tej formie pieniędzy, nawet do 200 000 zł.

To bardzo popularna forma finansowania, banki prześcigają się w propozycjach, które różnią się między sobą oprocentowaniem, wysokością RRSO oraz prowizją. Przed podjęciem decyzji warto dokładnie przeanalizować poszczególne bankowe oferty, można to szybko zrobić korzystając z kalkulatorów i porównywarek kredytowych. Kredyty gotówkowe w porównywarce na hotmoney.pl/kredyty-gotowkowe/ to zestawienie finansowych ofert, dzięki którym można dopasować najkorzystniejszą propozycję. Internetowe narzędzie pomoże sprawnie wyszukać dopasowaną do potrzeb ofertę.

Ile trzeba zarabiać, aby dostać kredyt gotówkowy?

Bezpośredni wpływ na kwotę, którą możemy uzyskać w ramach kredytu gotówkowego oraz na okres kredytowania ma wysokość naszych zarobków. Polityka wewnętrzna poszczególnych banków nakłada w tej kwestii indywidualne wymagania, wszystkie mieszczą się jednak w granicach obowiązujących rekomendacji.

Przy dochodach w kwocie poniżej minimalnego wynagrodzenia, tj. 2 250 zł brutto w 2019 r., można liczyć na od 5 000 zł do 8 000 zł. Wartość udzielonych środków pieniężnych uzależniona jest od czasu spłaty zobowiązania, wskazaną kwotę otrzymamy przy okresie kredytowania nie krótszym niż jeden rok.

W przypadku zarobków w granicach średniej krajowej, tj. ok. 5000 zł brutto miesięcznie, istnieje szansa na negocjację wysokich kwot kredytu gotówkowego, jednak rata spłaty zaciągniętego długu nie może przekraczać 65% naszych zarobków netto.

Udokumentowane, zdecydowanie wyższe dochody stwarzają szansę na kredyt gotówkowy w wysokości nawet 200 000 zł. Warto też pamiętać, że bank zweryfikuje naszą zdolność i historię kredytową, zwróci uwagę na miesięczne koszty utrzymania.

Kiedy starać się o kredyt gotówkowy?

Niewątpliwą zaletą takiej formy finansowania naszych potrzeb jest brak konieczności wskazywania celu, bank nie weryfikuje na co wydamy pożyczone pieniądze. Dobrze jeżeli decyzja o takim zobowiązaniu jest przemyślana i opiera się na skrupulatnej analizie naszych finansowych możliwości. Zaciągając kredyt gotówkowy nie należy koncentrować się jedynie na perspektywie czasowego wsparcia domowego budżetu, ale przede wszystkim na tym czy jesteśmy w stanie sprostać wyzwaniu terminowej spłaty. Ubiegając się o kredyt gotówkowy dobrze przypomnieć sobie swoje wszystkie miesięczne wydatki, zaciągnięte do tej pory długi. Za szybki i łatwy pieniądz, ograniczoną procedurę oraz minimum formalności trzeba zawsze odpowiednio zapłacić.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here