internet

Wybór między wieloma różnymi typami połączeń internetowych może być zniechęcający. Podstawą wyboru powinna być szybkość, niezawodność, przepustowość i całkowity koszt biznesowego Internetu. Tutaj przyjrzymy się różnicom między czterema głównymi typami połączeń internetowych, aby pomóc Ci wybrać to, które najlepiej pasuje do Twoich celów biznesowych.

Internet satelitarny

Dostępny praktycznie wszędzie internet satelitarny może być dobrym wyborem dla firm działających na obszarach wiejskich lub oddalonych. Podczas gdy szybkość i niezawodność internetu satelitarnego różni się w zależności od dostawcy, ten rodzaj usługi jest częściej wybierany przez klientów indywidualnych niż biznesowych. Drzewa, wiatr, deszcz, śnieg, teren i plamy słoneczne mogą zakłócać sygnały satelitarne, powodując wolne prędkości i przestoje. Jeśli Twoja firma w dużym stopniu opiera się na komunikacji, możesz znaleźć szybsze i tańsze opcje w alternatywnym biznesowym typie połączenia internetowego.

Internet światłowodowy

Większość dostawców usług komunikacyjnych oferuje światłowodowe usługi internetowe w wybranych lokalizacjach. Usługa oferuje niezwykle wysokie prędkości i niezawodność na poziomie 1 Gb / s lub wyższą, przesyłając dane w postaci światła przez cienkie włókna szklane. Internet światłowód kraków staje się coraz bardziej dostępny, przystępny cenowo i jest najszybszym spośród różnych typów połączeń internetowych, ale może być niedostępny w niektórych lokalizacjach.

Internet kablowy

Korzystając z zainstalowanych fabrycznie kabli koncentrycznych, internet kablowy zapewnia dostęp do Internetu przez modem z szybkością od 10 Mb / s do 1 Gb / s. Najlepiej byłoby wybrać dostawcę oferującego duże prędkości bez ograniczeń wykorzystania przepustowości. Internet kablowy jest idealny do przesyłania i pobierania plików, współpracy cyfrowej i większości rodzajów komunikacji wideo. Ta usługa jest dobrym wyborem dla większości firm, z wyższymi prędkościami rywalizującymi z internetem światłowodowym. Wielu dostawców oferuje pakiety internetu kablowego z usługami telefonicznymi i telewizyjnymi.

Internet DSL

Skrót od „cyfrowej linii abonenckiej”, usługi internetowe DSL są dostarczane za pośrednictwem firmowej linii telefonicznej i mogą być powiązane z usługą telefoniczną. Prędkości DSL różnią się w zależności od odległości od najbliższego zakładu Twojego dostawcy. Na obszarach wiejskich i podmiejskich mogą występować prędkości od 3 do 12 Mb / s, podczas gdy na obszarach miejskich mogą osiągać lub przekraczać 100 Mb / s. Chociaż DSL może nie zapewniać korzyści w przypadku przesyłania strumieniowego wideo i konferencji (w zależności od tego, jak daleko jesteś od najbliższego obiektu), jest wystarczający do zadań mniej wymagających, takich jak wysyłanie wiadomości e-mail, przeglądanie Internetu i pobieranie małych plików.

Małe firmy często mają wielu użytkowników, a ich wymagania często wydają się mieć niewiele wspólnego z rozsądkiem. Jeden potencjalny klient zgłosił się do nas, narzekając na słabą wydajność sieci u swojego obecnego dostawcy. Biuro miało tylko około ośmiu osób (dawaj lub bierz) i miało stare połączenie T1 zbliżające się do końca okresu obowiązywania umowy. Jednak zawsze wydawały się powolne.

Dochodzenie wykazało, że każdy komputer w biurze przesyła strumieniowo wysokiej jakości dźwięk o każdej godzinie w ciągu dnia (i wiele osób zostawiło go włączonego, gdy wracali do domu na wieczór). Szef był ogarem potokowym i zbierał filmy tak, jak dzikie koty zbierają pchły. Było mało prawdopodobne, aby pięć procent ich przepustowości było rzeczywiście wykorzystywane do pracy, ale potok był wyczerpany przez cały dzień. Nawet firmy stosujące bardziej odpowiedzialne praktyki będą większymi użytkownikami.

Jeśli zastanawiasz się jak wybrać tani i szybki Internet dla firmy w Krakowie, świetnym rozwiązaniem zdaje się być internet światłowodowy dla firm Kraków od ith.eu. Jeżeli pragniesz kupić internet Kraków i inne miasta oferują wielu przedsiębiorców zajmujących się tymi usługami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here