Kredyt 60 tys

Kredyt 60 tys złotych nie jest zbyt łatwy do uzyskania dla osób nie mających dużych dochodów. Banki starają się zabezpieczyć jak tylko mogą przed udzielaniem kredytów, które w ich ocenie mogą być kłopotliwe w spłacie dla kredytobiorców. Jeśli chodzi o mniejsze sumy to nie stanowi to aż tak dużego problemu. Jeśli jednak mówimy o kwocie 60 tys złotych to musimy się niestety przygotować na to, że bank dokładnie prześwietli naszą historię kredytową, poprosi nas o udokumentowanie dochodów i dwa razy się zastanowi czy udzielić nam takiego kredytu. Dlatego bardzo ważne jest, aby przed wysłaniem wniosku o kredyt w takiej wysokości zadbać o to, aby posiadać jak największą zdolność kredytową. Spłacić wszystkie zaległe zobowiązania i być „czystym” pod względem kredytowym.

Kredyt 60 tys – Koszt

Kredyt 60 tys - KosztKażdy kredyt kosztuje. Niema co do tego wątpliwości. Banki muszą na czymś zarabiać, a zarabiają właśnie w głównej mierze na udzielaniu kredytów. Całkowity koszt kredytu wyrażany jest w wartości RRSO, czyli Rocznej Rzeczywistej Stopie Oprocentowania. Jest to łączna procentowa wysokość wszystkich opłat w skali roku. Składa się na to oprocentowanie, prowizja za udzielenie kredytu oraz wszelkie dodatkowe opłaty. Do tego dochodzi także wysokość stóp procentowych ustalana przez Radę Polityki Pieniężnej. Łączna wysokość RRSO może się zmieniać w zależności od długości spłaty kredytu oraz wysokości pożyczanej kwoty. Maksymalnie w przypadku kredytów bankowych może ona wynieść kilkadziesiąt procent w skali roku. Najczęściej jednak spotykane są oferty z RRSO w okolicach 10% pożyczonej kwoty w skali roku. W przypadku pożyczek pozabankowych RRSO może wynieść nawet kilkaset procent, jednakże pożyczenie w ten sposób kwoty 60 tysięcy złotych jest raczej niemożliwe.

Jak wybrać najlepszą ofertę?

Aby wybrać najlepszą ofertę dostępną na rynku powinniśmy skorzystać z porównywarek kredytowych. Jest ich w internecie cała masa. W jednym miejscu skupiają oferty wszystkich banków działających w Polsce. Dzięki temu możemy szybko dokonać analizy i wybrać ofertę kredytową najlepszą dla nas i naszego portfela. Po podaniu danych dowiemy się jakie jest RRSO w poszczególnych bankach oraz jak wysokiej raty możemy się spodziewać. Podany będzie również całkowity koszt kredytu czyli kwota jaką ostatecznie zapłacimy bankowi a to, że zgodzi się on nam pożyczyć pieniądze.

Na co trzeba uważać?

Podpisując umowę kredytową przede wszystkim uważajmy na wszelkie dodatkowe koszty. Może to być na przykład wspomniane wcześniej ubezpieczenie od spłaty kredytu. Nie jest ono obowiązkowe, jednak banki chętnie dodają ten produkt do oferty kredytowej zwiększając tym samym swój zarobek. Uważajmy też na wysokie RRSO. Wprawdzie banki muszą podawać tą informacje, jednak często jest ona podawana w reklamach jak najmniejszym drukiem, tak aby nie była zbyt widoczna dla klienta. Przed podpisaniem umowy przeczytajmy ją dokładnie minimum dwa razy, tak aby nie mieć żadnych wątpliwości.

Kto może dostać kredyt?

Kto może dostać kredyt?Otóż oferty kredytowe nie są przeznaczone dla wszystkich. Aby otrzymać takowy należy wykazać jakikolwiek dochód i go udokumentować. Najbardziej wskazane jest zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę. Umowa zlecenie jest nieco gorzej widziana przez analityków bankowych. Dobrze jest też prowadzić działalność gospodarczą, która nie generuje strat. Ważna jest również czysta historia kredytowa. Jeśli kiedykolwiek w przeszłości mieliśmy problemy ze spłatą swoich zobowiązań to raczej ciężko będzie nam uzyskać kredyt na wysoką kwotę.

Kredyt online

Obecnie kredyt możemy dostać nie wychodząc nawet ze swojego domu. Internet rozwinął się na tyle, ze każdy bank oferuje już dostęp do swoich usług online. Jeśli w danym banku posiadamy już konto osobiste i przez jakiś czas dokonywaliśmy na niego wpłat, czyli posiadamy jakąś udokumentowaną historię, to niewielki kredyt otrzymamy przy pomocy kilku kliknięć. Już po uzyskaniu kredytu logując się do panelu będziemy mieli podgląd na przykład do harmonogramu spłat, będziemy mogli sprawdzić ile jeszcze zostało nam do spłaty czy też własnie całkowicie spłacić kredyt przed terminem. Internet znacznie ułatwił korzystanie z produktów bankowych.

Pożyczka pozabankowa jako alternatywa dla kredytu

Jeśli z jakichkolwiek powodów bank odmówi nam kredytu to możemy wtedy spróbować dostać pożyczkę w firmie pozabankowej. Jak już jednak wcześniej wspomnieliśmy uzyskanie kwoty 60000 zł może być niemożliwe. Możemy jednak wnioskować o mniejszą kwotę. Pamiętajmy jednak o tym, że pożyczki są dużo droższe w spłacie od kredytów bankowych. RRSO jest kilkukrotnie większe. Możemy również płacić dodatkowe kary jeśli w terminie nie będziemy spłacać kolejnych rat.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here