Kredyt z niskim oprocentowaniem

Każdy z nas dojdzie w pewnym momencie naszego życia do chwili w której będziemy musieli podjąć bardzo ważną decyzję o kupnie własnego mieszkania lub wybudowaniu własnego domu.

Kredyt z niskim oprocentowaniem

W przypadku zarówno pierwszego jak i drugiego wariantu zdecydowana większość młodych par będzie skazana na kredyt z niskim oprocentowaniem, który zostanie prawdopodobnie rozłożony na okres od 25 do czasem nawet 35 lat. Wszystko to po to, żeby comiesięczna kwota spłaty kredy nie była zbyt dużym nadwyrężeniem dla domowego budżetu.

Kredyt z niskim oprocentowaniemW przypadku kupna własnego mieszkania sprawa jest o wiele prostsza niż gdybyśmy chcieli wybudować swój własny dom prywatny. Jedyne czego będziemy potrzebowali oprócz pozytywnego rozpatrzenia naszego wniosku o przyznanie kredytu na mieszkanie (do tego będziemy potrzebowali wysokiej wiarygodności finansowej, a więc stałej pracy) to znalezienie kupca, który będzie chciał sprzedać na rynku wtórnym mieszkanie, które będzie nam odpowiadało metrażem, wyglądem, lokalizacją i przede wszystkim ceny. Możemy też zdecydować się na kupno nowego mieszkania od developera, jednak musimy pamiętać o tym, że ceny takich mieszkań są obecnie bardzo wysokie, a więc tym samym będziemy skazani na większy i dłuższy kredyt.

Drugą opcją, która jest zdecydowanie cięższa do zrealizowania i nie chodzi tutaj wbrew pozorom o wyższe koszty, jest budowa swojego własnego domu. W tym przypadku będziemy musieli posiadać przede wszystkim swoją działkę budowlaną. Jeżeli jej nie mamy, to będziemy musieli ją zakupić co wiąże się z dodatkowym i dość sporym kosztem.

Oprócz działki budowlanej będziemy potrzebowali również projektu naszego domu wykonanego przez biuro architektoniczne. Na dodatek nie zbudujemy domu bez odpowiedniego szeregu pozwoleń wydanych przez urząd naszego miasta lub gminy – to z kolei wiąże się z koniecznością wypełnienia wielu próśb i wniosków, które trzeba potem wysłać lub zanieść do urzędu.

Kolejną rzeczą o którą będziemy musieli zadbać to wynajęcie odpowiedniej ekipy budowlanej, która nasz dom zbuduje. Na szczęście zakup materiałów budowlanych zrealizuje za nas ekipa budowlana, jednak koszt materiałów również będziemy musieli uwzględnić w naszym kosztorysie na bazie którego ustalimy jakiej wielkości kredytu potrzebujemy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here