Kto może wnioskować o kredyt gotówkowy przez Internet

Jeśli potrzebujesz większej kwoty pieniędzy, na przykład na duży remont, a nie masz tyle na koncie oszczędnościowym, idealnym rozwiązaniem jest kredyt gotówkowy w banku. Możesz pożyczyć nawet kilkaset tysięcy złotych na korzystnych warunkach. Jednak czy na pewno możesz? Kto ma szanse na kredyt w banku?

Jakie warunki stawiają banki kredytobiorcom?

Banki mają sporo obostrzeń jeśli chodzi o udzielanie kredytów i nie każdy je dostanie. Wynika to stąd, że bankom zależy, by kredytobiorca mógł spłacić zobowiązanie w terminie. Na co przede wszystkim zwracają uwagę? Kto może liczyć na tani kredyt gotówkowy?

Pełnoletność. Musisz mieć ukończone 18 lat.

Stałe źródło dochodów. W zależności od banku akceptowana jest umowa-zlecenie, umowa o dzieło, umowa o pracę, emerytura i renta. Przedsiębiorcy też mogą dostać kredyty w niektórych bankach, ale jest to dość trudne: muszą przedstawić rozliczenia firmowe oraz działać w branżach, które nie są uznawane za bardzo ryzykowne.

Pozytywna historia kredytowa. Warto o nią zadbać: nie tylko spłacać swoje zobowiązania w terminie, ale także mieć historię spłaconych zobowiązań finansowych. Osoba, która nigdy choćby nie kupiła niczego na raty, może nie dostać tak dobrych warunków jak ta, która często korzysta z takich ofert i terminowo płaci raty.

Dobrze oceniona zdolność kredytowa. Wyliczają ją specjalne algorytmy, które biorą między innymi pod uwagę Twoje inne zobowiązania pożyczkowe, koszty stałe itd. Bank sprawdza w ten sposób, czy stać Cię na kredyt.

Gdzie znaleźć najlepsze kredyty przez Internet?

Twój bank, w którym masz konto osobiste, może wcale nie mieć dla Ciebie najlepszej oferty. Dlatego sprawdź ranking kredytów gotówkowych online, z którego dowiesz się, jakie banki są obecnie najbardziej polecane i mają najciekawsze oferty.

Porównywarka kredytów gotówkowych to także dobre narzędzie. Pozwoli Ci szybko (i bez wysyłania licznych zapytań do BIK!) porównać oferty kredytów przez Internet w różnych bankach.

Wystarczy, że w porównywarce wprowadzisz kwotę, którą pragniesz pożyczyć, a także planową liczbę rat. Porównywarka kredytów gotówkowych wyliczy Ci wysokość rat w danym banku, RRSO i koszty kredytu. Pozwoli Ci to podjąć najlepszą decyzję i zaoszczędzić nawet kilka lub kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Co ważne, porównywarka podsumowuje też wymagania każdego banku, więc łatwo sprawdzisz, czy masz szanse na kredyt w danym banku.

Kiedy już znajdziesz bank dla siebie, wystarczy, że klikniesz w przycisk „złóż wniosek” i będziesz postępować według instrukcji. Jeśli spełniasz warunki w danym banku, dostaniesz kredyt.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here