Pożyczka w banku

Dzisiaj konto w banku ma już niemal każdy dorosły człowiek. Nieistotne, czy ktoś pracuje, czy dostaje świadczenie takie jak renta, czy emerytura – preferowanym sposobem przekazywania pieniędzy jest przelew na konto. I każdy, kto konto ma, przynajmniej raz w całej swojej historii jego posiadania dostał ofertę pożyczki ze swojego banku.

Pożyczka w banku nie będzie jednak przyznana każdemu, ot tak

Pożyczka w bankuTrzeba mieć jednak pewną zdolność kredytową, aby być wystarczająco wiarygodnym dla banku. I dotyczy to nawet drobnych pożyczek do 1000 zł. Najlepiej mieć stały dochód. Jeżeli pracujemy, to powinna to być umowa o pracę przynajmniej na czas przewidywanej spłaty danej pożyczki. Jeżeli jest to renta lub emerytura, to przy najniższych przychodach tego typu, osoba zainteresowana pożyczką może mieć pewien problem ze zgodą na jej otrzymanie. Czasem jest to odmowa, a innym razem propozycja pożyczki w kwocie niższej, niż klient banku oczekiwał. Pewien problem może tez mieć osoba żyjąca ze zleceń, pracując na nieregularne umowy o dzieła, czy na zlecenie.

Dzisiaj pożyczkę w banku można wziąć albo na konkretny albo na dowolny cel

Co istotne, nie trzeba brać jej koniecznie w banku, w którym posiada się konto. Oferty poszczególnych banków, jeśli chodzi o pożyczki, można śledzić na bieżąco on-line na stronach zestawiających tego typu dane. To spora wygoda. Nie trzeba banków osobiście odwiedzać, dzwonić na poszczególne infolinie, czy szukać tego typu danych na stronach banków. Chcąc wziąć pożyczkę, warto zainteresować się takimi danymi, jak prowizja banku, RRSO oraz ilość i wysokość rat w przypadku konkretnej kwoty.

Oferta z jednego dnia może się jednak różnić od tej z dnia poprzedniego i następnego. O pożyczkę można wystąpić podczas osobistej wizycie w placówce banku lub przez Internet. Każda z metod ma swoich zwolenników. Na co najczęściej ludzie biorą pożyczki? Na kupno różnych sprzętów, czy auta, na naprawy, remonty, ślub i wesele,wycieczki i – coraz częściej – na nieprzewidziane wydatki, które zaistniały nagle. Czasem jest to jedyna możliwość, aby wyjść z takich, czy innych kłopotów. Jeżeli tylko dana osoba nie będzie mieć problemów ze spłatą, powinna przemyśleć takie rozwiązanie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here