Strona firmowa - dlaczego warto ją mieć?

Obecnie trudno jest prowadzić firmę bez obecności w sieci, czy mediach społecznościowych. Jeżeli chcemy osiągnąć sukces, trzeba posiadać, chociażby stronę firmową. Dlaczego warto ją mieć? o tym poniżej.

Strona firmowa powinna sprzedawać

Chociaż większość osób decyduje się na założenie strony internetowej dla swojej firmy, upatrując w niej wirtualnej wizytówki, tak naprawdę nie jest to jej główna funkcja. Owszem witryna www powinna dokładnie opisywać profil działalności biznesu, produktów czy usług, jednak powinna równocześnie sprzedawać. Nowoczesna, funkcjonalna strona internetowa musi zachęcać potencjalnych klientów do skorzystania z naszych usług. Jak to zrobić? Ważna jest estetyka strony oraz treści, jakie na niej umieścimy. Obecnie panuje moda na minimalizm, większość grafików tworzących strony internetowe proponuje proste, jasne strony www, które nie są przeładowane kolorami, ani animacjami. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, dzięki temu witryna jest przejrzysta, czytelna, ważna jest również oczywiście intuicyjna obsługa oraz szybkość ładowania się poszczególnych zakładek. Pamiętajmy, ze tworzenie stron internetowych nie jest łatwe, nie każdy fachowiec będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania.

Jeżeli chodzi o treści na stronie www, to oczywiście muszą być unikalne, ciekawe, aby zachęciły klienta do skorzystania z naszej oferty. Sztuka perswazyjnego pisania nie jest łatwa, dlatego tworzenie tekstów na stronę najlepiej powierzyć doświadczonemu copywriterowi.

Strona www a pozycjonowanie

Posiadanie ciekawej, funkcjonalnej strony www nie gwarantuje oczywiście sukcesu, w końcu klienci muszą na nią trafić. Aby było to możliwe potrzebne jest pozycjonowanie. Tworzenie stron internetowych oraz pozycjonowane przeważnie mają w ofercie agencje marketingowe, to dobra opcja, bo świadczą kompleksowe usługi. Mogą stworzyć stronę i dopasować ją tak, aby była przyjazna dla wyszukiwarki. Poza tym przeważnie możemy liczyć na niższą cenę, jeśli bierzemy usługę w pakiecie z pozycjonowaniem.

Posiadanie firmowej strony internetowej jest ważne, to kluczowa sprawa, jeżeli chcemy rozwijać firmę i zdobywać nowych klientów. Oczywiście tworzenie strony oraz jej pozycjonowanie, trzeba oddać w ręce dobrych specjalistów, którzy mają duże doświadczenie i cieszą się naprawdę dobrymi opiniami wśród klientów.

Artykuł powstał we współpracy z agencją interaktywną Iguana Studio

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here