strony edukacyjne

Mniej więcej od połowy marca zamknięte pozostają wszystkie szkoły na terenie Polski. W placówkach tego rodzaju lekcje na pewno nie będą odbywać się do 26 kwietnia. Rząd ma jednak przedstawić plan na kolejne dni, eksperci prognozują więc, że dzieci i młodzież jeszcze przez pewien czas będą uczyć się zdalnie. Wszystko przez pandemię koronawirusa, która rozprzestrzeniła się na cały świat i stanowi dla nawet zdrowia, a nawet życia ogromne zagrożenie. Społeczna izolacja została zarządzona właśnie po to, by zminimalizować ryzyko zarażeń. Wydaje się, że polski rząd zareagował w odpowiednim momencie i nasze społeczeństwo nie przeżywa dzisiaj tak wielkiego dramatu, jak we Włoszech czy Hiszpanii.

Szkoły pozostają zamknięte i nikt nie wie, kiedy ta sytuacja się zmieni. Chociaż dzieci najczęściej nie mają żadnych objawów COVID-19, to jednak mogą być roznosicielami koronawirusa. To właśnie dlatego podjęto decyzję o zamknięciu placówek do odwołania. Z jednej strony jest to działanie rozsądne, z drugiej nie pozwala rodzicom najmłodszych na generowanie dochodów, ponieważ ci muszą przecież sprawować opiekę nad maluchami.

Nauczyciele o nauce zdalnej

Nikt nie przewidział nauczania zdalnego dla wszystkich uczniów w całym kraju i to przez tak długi czas. Sami nauczyciele przyznają, że nie mają bardzo często do tego właściwego przygotowania. Nie wszyscy uczniowie mają też dostęp do komputera, przez co nie mogą uczestniczyć w lekcjach online. Samych pedagogów nikt też nie szkolił w ramach takiego systemu pracy. Nauczyciele bardzo często muszą sami starać się o pomoce naukowe, przeglądają więc strony edukacyjne, by móc przekazywać uczniom wiedzę w sposób zrozumiały i ciekawy także na odległość.

Nie jest to zadanie łatwe, jeśli pod uwagę weźmiemy przedmioty, takie jak chemia, fizyka czy chociażby plastyka dla klas 1-3. Pomocą okazuje się wykorzystanie tik w szkole, jednak nie jest to standard wszędzie.

Pedagodzy zgodnie potwierdzają, że sytuacja z prowadzeniem zdalnych lekcji nie jest komfortowa. Wszyscy mają nadzieję, że już niedługo wrócą do pracy w normalnych warunkach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here