Budowa lodowiska

Sezon zimowy nie musi być ubogi pod względem atrakcji na świeżym powietrzu. Do aktywnego spędzania czasu na zewnątrz zachęcają liczne lodowiska mobilne. Co decyduje o ich popularności?

Budowa lodowiska – jak podjąć dobrą decyzję?

Trudno sobie wyobrazić zimowy sezon bez lodowisk mobilnych. Z roku na rok cieszą się one coraz większą popularnością. Z jazdy na łyżwach korzystają zarówno mieszkańcy, jak i turyści. Szkoły często organizują na lodowisku lekcje wychowania fizycznego. Łyżwy stały się w okresie zimowym świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Nie dziwi więc fakt, że po te rozwiązanie sięgają także gminy oraz właściciele kin, galerii handlowych czy obiektów sportowych. Musimy jednak pamiętać o tym, że mobilne lodowisko będzie przynosić zyski, o ile zostanie odpowiednio dostosowane do naszych potrzeb. Mamy tu chociażby na myśli jego wielkość. W niedużych miejscowościach nie sprawdzi się przecież obiekt o powierzchni 200 m2. Dlatego warto swoje decyzje skonsultować ze specjalistą. Wiele firm oferuje kompleksowe usługi, w ramach których nie tylko wybudują lodowisko, ale również pomogą dobrać odpowiedni wariant.

Budowa lodowiska – jakie są etapy?

Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek prace musimy wskazać odpowiednią lokalizację. Za taką uważa się miejsce chętnie uczęszczane przez ludzi i dobrze skomunikowane z resztą miasta. W jego pobliżu musi być także dostęp do przyłącza energetycznego i wodnego, co zapewni obiektowi prawidłowe funkcjonowanie. Budowa lodowiska zaczyna się od niwelacji terenu. W tym celu korzysta się z podsypki z piasku i żwiru. Gdy podłoże jest już gotowe, można przystąpić do montażu orurowania. Tworzą go maty PE podłączone do agregatu chłodniczego. Więcej dowiesz się na tej stronie https://www.ras-lodowiska.pl/. System ten odpowiada za mrożenie tafli, dlatego jest on tak bardzo istotny. Jeśli będzie on odpowiednio przygotowany, to obiekt będzie działał prawidłowo przez cały sezon. Najdłużej trwa przygotowywanie dziesięciocentymetrowej tafli. Zajmuje to najczęściej od trzech do pięciu dni. Niektóre firmy w ramach współpracy oferują także możliwość przeszkolenia pracowników z obsługi obiektu oraz wsparcie serwisowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here