inwestycja w bitcoin

Inwestycja w bitcoin to bardzo ciekawa alternatywa dla inwestorów dotąd skazanych na spekulowanie akcjami, kontraktami terminowymi czy też walutami. Choć granie na forexie czy na tradycyjnych walutach może być zyskowne to jednak istnieje pewne ryzyko manipulowania kursami przez rządy czy też banki centralne. Od czegoś takiego uwolniony jest bitcoin. Ta kryprowaluta jest w pełni niezależna, niepowiązania z emitentem centralnym – bankiem. Na jej kurs wpływ mają tylko siły popytu i podaży. Na dodatek podaż jest ograniczona – w obiegu może się znaleźć maksymalnie około 21 milinów jednostek. Obecnie wydobytych jest około 80 % BTC.

Inwestycja w bitcoin

Inwestycja w bitcoin może przybrać dwie formy. Przede wszystkim tę kryptowalutę możesz zakupić na jednej z giełd, na której handluje się bitconiem. Jednymi z najpopularniejszych są Bitmarket oraz Bitbay. Obecnie cena bitcoina oscyluje wokół 27 000 zł. Wydaje się, że kupowanie waluty po tak wysokim kursie może być złym posunięciem. Jednak prognozy analityków raczej wskazują na dalszy wzrost kursu bitcoina.

Drugim sposobem na pozyskanie bitcoina jest wydobycie go za pomocą koparki. Brzmi to nieco tajemniczo ale tylko do chwili gdy dowiemy się co dokładnie kryje się za tymi pojęciami. Wydobywanie bitcoinów polega na rozwiązywaniu problemów kryptograficznych, co doprowadza do rozbicia bloków w systemie blockchain. Dzięki temu tworzy się nowy bitcoin, będący niejako nagrodą dla górnika. Aby móc dokonać takiej operacji górnik potrzebuje koparki. Kryje się za tym pojęciem wysoko wyspecjalizowany sprzęt od dużej mocy obliczeniowej, oparty na układach ASIC.

Bezpieczeństwo inwestycji w bitcoina

Czesto potencjalni inwestorzy zadają sobie pytanie: na ile inwestycja w bitcoin jest bezpieczna? Naszym subiektywnym zdaniem o wiele jest o wiele bardziej bezpieczna niż inwestycja w waluty tradycyjne. Handlowanie bitcoinem ma wiele zalet. Wysyłanie tej kryptowaluty odbywa się w sposób błyskawiczny i bez żadnych prowizji, w związku z brakiem pośredników. Transakcje są anonimowe, czego nie można powiedzieć o przelewach bankowych gdzie bank dysponuje wszelkimi danymi o przeprowadzonej transakcji. Nad tym wszystkim czuwają systemy kryptograficzne, czyli wyeliminowany jest czynnik ludzki. To sprawia, że nie ryzyka błędów czy też manipulacji.

Jak to się ma do tradycyjnej bankowości czy też inwestycji w waluty? Tutaj wpływ na kursy walut mają banki centralne oraz rządy. Pieniądz można dodrukować obniżając jego wartości, co wykluczone jest w przypadku bitcoina. Twoje pieniądze na koncie może zająć komornik, albo zabrać rząd jak miało to miejsce jeszcze całkiem niedawno na Cyprze. Warto wspomnieć, że władze Unii Europejskiej ostatnio usankcjonowały prawnie taki właśnie proceder sięgania po środki zgromadzone na depozytach. Zakupionego lub wydobytego bitcoina nikt ci nie zabierze. To niewątpliwie duży plus na rzecz kryptolwaut w porównaniu tradycyjnych finansów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here