Dlaczego leasing jest wygodny?

Utrzymanie samochodu to duży wydatek. Poza zakupem paliwa, auto należy serwisować, konieczne jest także opłacanie ubezpieczenia czy sezonowa wymiana opon. Dodatkowo, w razie awarii trzeba wygospodarować środki na naprawę zepsutej części. Wyjściem z tej sytuacji może być leasing operacyjny na samochód osobowy.

Korzyści wynikające z leasingu

Leasing to najwygodniejsza forma finansowania inwestycji. Po pierwsze, biorąc leasing na samochód osobowy, ponosimy tylko koszt związany z wpłatą własną. Jej wysokość jest uzależniona od wartości wybranego pojazdu. Następnie, przez okres trwania umowy, co miesiąc jesteśmy zobowiązani do płacenia rat. Jeżeli zdecydujemy się na leasing operacyjny, to na leasingodawcy będą jednak spoczywały wszystkie koszty związane z amortyzacją pojazdu. Gdy umowa dobiegnie końca, mamy możliwość wykupienia pojazdu lub możemy pozostawić go w rękach leasingodawcy.

Kto może skorzystać z umowy leasingowej?

Leasing na samochód osobowy może wziąć zarówno firma, jak również osoba fizyczna. W przypadku przedsiębiorstw, zakres leasingu jest jednak szerszy. Umowa może bowiem dotyczyć nie tylko samochodu, ale także sprzętu biurowego czy linii produkcyjnej.

Używany samochód również możesz wziąć w leasing

Co warte podkreślenia, poza pojazdami z salonu, możliwy jest także leasing używanych samochodów osobowych. Firma leasingowa przychylnie spojrzy na takie rozwiązanie, jeżeli samochód, którego dotyczy umowa jest w dobrym stanie i nie ma przejechanych zbyt wielu kilometrów.

Leasing szybszy od kredytu

Jeżeli zastanawiasz się między leasingiem, a kredytem na samochód, pamiętaj, że zdobycie upragnionego auta przy umowie leasingowej jest dużo prostsze i szybsze, niż w przypadku tradycyjnej pożyczki. Przede wszystkim składając wniosek o leasing wystarczy przedstawić zaświadczenie o prowadzeniu działalności lub dać do wglądu umowę o pracę. W przypadku kredytu trzeba przejść natomiast przez długi proces związany z wypełnianiem szeregu dokumentów. Dodatkowo, bank ma prawo odmówić udzielenia kredytu, jeżeli uzna, że wnioskodawca ma za niskie przychody. Co warte podkreślenia, wybierając leasing operacyjny jesteśmy zwolnieni z szeregu opłat związanych z amortyzajcą pojazdu, w przypadku tradycyjnej pożyczki, te zobowiązania leżą po stronie kredytobiorcy.

Skorzystaj z pomocy doradcy finansowego

Jeżeli jesteś zdecydowany na podpisanie umowy leasingowej o pomoc zwróć się do doradcy finansowego, który wybierze dla Ciebie najkorzystniejszy rodzaj umowy. Takie usługi oferuje centrum CLS – kalkulator leasingowy. Po szczegóły zajrzyj na cls.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here