Kredyt 30 tys

Suma wynosząca 30 tysięcy złotych to w naszych realiach ekonomicznych dosyć spora suma. Mając tyle wolnej gotówki możemy bez problemu wymienić samochód na nowszy. Wprawdzie nie wyjedziemy nim z salonu, ale kilkuletnie auto jest już wtedy w naszym zasięgu. Za taką sumę możemy także opłacić wakacje marzeń dla całej naszej rodziny na drugim końcu świata. Niestety tylko najlepiej zarabiający mogą sobie pozwolić ot tak na wydatek tego rzędu. Inni będą musieli wspomóc się kredytem bankowym. I tutaj pojawia się zagrożenie. Kredyty jak wiadomo kosztują. Szczególnie kredyt 30 tys. Powinniśmy być bardzo ostrożni wybierając odpowiednia ofertę kredytową. Najlepiej jest poświęcić trochę czasu na dokładne sprawdzenie poszczególnych ofert i szczegółową analizę. Dzięki temu będziemy w stanie wybrać kredyt z najniższym oprocentowaniem i niewielką prowizją. Wybierzemy także odpowiednia dla naszego budżetu wysokość raty miesięcznej. Wysokością raty możemy manipulować wydłużając okres spłaty. Ale pamiętajmy, że rośnie wtedy całkowity koszt kredytu. Coś za coś.

Oprocentowanie, prowizja… Ogólny koszt kredytu

Oprocentowanie, prowizja... Ogólny koszt kredytuNa koszt kredytu składa się w głównej mierze to co jest zyskiem banku. A więc głównie oprocentowanie i prowizja. Czasami może się zdarzyć tak, że oprocentowanie będzie na poziomie 0% za to większa będzie prowizja bądź odwrotnie. Tak czy siak bank musi swoje zarobić. Oprócz tego do łącznego kosztu kredytu dochodzą inne opłaty takie jak ubezpieczenie oraz stawka WIBOR po której banki pożyczają sobie pieniądze. Wszystkie te koszty wyrażone procentowo w skali roku nazywamy Roczną Rzeczywistą Stopą Oprocentowania czyli w skrócie RRSO. Od jakiegoś czasu istnieje wymóg prawny, który nakłada na banki obowiązek informowania w reklamach o wysokości RRSO. Dzięki temu konsumenci mogą w wygodny sposób porównać oferty kilku banków i wybrać tą najkorzystniejszą. Wysokością RRSO można także manipulować wydłużając okres spłaty kredytu. Pamiętajmy jednak, że obniżenie RRSO poprzez wydłużenie spłaty może się wiązać ze zwiększeniem całkowitej kwoty jaką ostatecznie będziemy musieli spłacić do banku.

Porównywarki kredytowe

Aby wybrać najkorzystniejszą dla nas ofertę kredytową powinniśmy porównać oferty kilkunastu banków. Nie jest to jednak łatwe zadanie. Musielibyśmy odwiedzać każdorazowo strony internetowe wszystkich z nich i po kolei sprawdzać ofertę. Koszt kredytu i wysokość raty zależy od wielu czynników i nie jest łatwo sprawdzić i porównać kilkanaście tożsamych ofert. Z pomocą przychodzą nam wtedy porównywarki kredytów. które w jednym miejscu zbierają oferty wszystkich współpracujących banków. Oferta jest zawsze aktualna i na bieżąco zmieniana przez same banki. Oczywiście wyliczenia z porównywarki nie mogą być wiążące. Przed podpisaniem konkretnej umowy musimy dokładnie się z nią zapoznać gdyż niektóre wartości procentowe mogą się nieco różnić.

Porównywarka działa na zasadzie agregatora ofert. Po wpisaniu kwoty kredytu jaka nas interesuje oraz określeniu czasu spłaty otrzymamy oferty wszystkich banków posegregowane od najtańszych do najdroższych. Sami będziemy w stanie ocenić, która oferta jest dla nas najbardziej korzystna. Może się także okazać że przy niższej kwocie kredytu jakiś bank będzie miał bardzo dobrą ofertę, jednak ten sam bank przy podwyższeniu kwoty kredytu zostanie wyparty przez banki oferujące dużo bardziej korzystne oprocentowanie. Korzystanie z porównywarek pozwoli nam szybko wybrać najtańszą dla nas ofertę za pomocą kilku kliknięć. Po wybraniu oferty zostaniemy również szybko przeniesieni na stronę internetową danego banku.

Kiedy bank nie udzieli kredytu

Kiedy bank nie udzieli kredytuNiestety, może się zdarzyć sytuacja w której bank odmówi nam udzielenia kredytu. Może się tak zdarzyć z różnych względów. Możemy po prostu nie mieć odpowiedniej zdolności kredytowej z uwagi na zbyt niskie zarobki lub wysokość innych zobowiązań. Winowajcą może być także niezbyt pozytywna historia kredytowa. Jeśli wcześniej mieliśmy jakiekolwiek spóźnienia z opłatami lub ratami to banki z pewnością to wychwyciły korzystając z BIK. W takim przypadku możemy próbować uzyskać pożyczkę pozabankową. Wprawdzie przy tej kwocie może to być nieco trudne, lecz nie niemożliwe. Musimy jednak na wstępie zaznaczyć, że pożyczka pozabankowa jest znacznie droższa od kredytu bankowego. RRSO może tu wynieść nawet kilkaset lub kilka tysięcy procent względem kilkudziesięciu procent w przypadku kredytu bankowego. Również w przypadku gdy nie będziemy spłacali takiej pożyczki w terminie, możemy zostać narażeni na zapłatę dodatkowych opłat i kar umownych. Dlatego też decyzja o zaciągnięciu takiego zobowiązania finansowego musi być bardzo dobrze przemyślana.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here