Kredyty - wpływy rządu

Nie od dziś wiadomo o tym, że sporo do powiedzenia jeśli chodzi o kredyty mają światowe rządy, bo to one ustalają maksymalną wysokość RRSO. Rzecz jasna nie mogą go sobie ustalić na poziomie dowolnym, a przynajmniej nie ( https://kredythipotecznybezbik.pl/ ) w krajach UE, bo w tym konkretnym przypadku to nadrzędne znaczenie ma prawo wspólnoty, a państwa członkowskie muszą się do niego dostosować. Mowa tu dokładnie o tym, że RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania nie może przekroczyć pewnej wartości, a tę wartość ustalili politycy w konsultacji z najważniejszymi ekonomistami świata. Oni zaś mają to wyczucie jeśli chodzi o tego typu kwestie, czyli przeciwdziałają sytuacjom skrajnym i powstrzymują zapędy prezesów banków przed gromadzeniem kapitału w sposób dowolny.

Czy banki wpływają na rządy?

Banki mogą wpływać na rządy jeśli chodzi o te warunki udzielania kredytów. Mowa tu o tym, że to właśnie spore międzynarodowe banki udzielają kredytów rządom światowym, a te konkretne rządy czasami dostają od ( https://kredythipotecznybezbik.pl/ ) banku lub banków jakieś wytyczne dotyczące podwyższenia RRSO o te pięć procent. Tego typu sytuacje maja miejsce, bo banki chcą zarabiać na tym, że wspomagają rządy w tych ich programach socjalnych. Jednym słowem jest to takie dogadywanie się z wielkimi bankami i nie zawsze te ich postulaty są spełniane. W tym tkwi problem, bo kredyt lub pożyczka brana przez rząd to cała masa wymogów, które trzeba rzecz jasna spełnić. Jeśli zaś państwo tych wymogów nie spełni, to kolejny kredyt lub pożyczkę będzie musiało wziąć w innym międzynarodowym banku. Zmiana tego typu nie zawsze jest osiągalną i to z wielu powodów. Najważniejszym jest ten, że prezesi sporych międzynarodowych banków się porozumiewają i właśnie dlatego inny bank może wymusić na rządzie wprowadzenie istotnych zmian, których to poprzednio nie udało się wprowadzić w porę. W tym tkwi pewnego rodzaju minus, ale taki jest już ten świat banków.

Przejmowanie banków

Często banki międzynarodowe chcą od tak sobie przejmować te małe lokalne banki w zamian za ten kredyt dla konkretnego rządu. Tego typu działania nawet nie spotykają się ze sprzeciwem, bo środki finansowe rzecz jasna potrzebne są rządom, po to by fundować zapomogi osobom bezrobotnym. Dlatego te sytuacje będą mieć miejsce jeszcze przez długie lata i co równie istotne jakiś jeden wpływowy polityk tego nie zmieni, bo tu chodzi o znaczną zmianę w prawie międzynarodowym. Nie wiadomo też i tego czy taka zmiana zaszkodzi, czy też przyniesie pozytywny efekt.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here