Najniższe oprocentowanie kredytu gotówkowego

Kredyt gotówkowy pozwala na uzyskanie środków na dowolny cel. Za jego pomocą można sfinansować wyjazd na wakacje, remont kuchni albo organizację przyjęcia urodzinowego. Jak znaleźć kredyt z najniższym oprocentowaniem?

Oprocentowanie kredytu gotówkowego

Bank udzielający kredytu gotówkowego pobiera za to odpowiednie opłaty. Wśród nich głównym kosztem jest oprocentowanie. To opłata doliczana do każdej raty kredytu, która jest wydatkiem związanym z jego otrzymaniem. Wówczas rata kredytu składa się z dwóch części, czyli z części kapitałowej oraz części odsetkowej.

Oprocentowanie kredytu gotówkowego jest zależne od oferty kredytu, a tym samym od banku, który udziela takiego finansowania. Jak znaleźć kredyt z najniższym oprocentowaniem?

Porównaj ze sobą różne oferty kredytów gotówkowych

Najniższe oprocentowanie kredytu gotówkowegoAby dowiedzieć się, który kredyt gotówkowy będzie najtańszy, warto porównać ze sobą różne oferty. Jak można to zrobić?

Najlepiej skorzystać ze specjalnych kalkulatorów internetowych pozwalających na porównanie ze sobą różnych ofert kredytów gotówkowych. W ten sposób można wybrać najkorzystniejszą cenowo ofertę. Wystarczy podać tylko kwotę kredytu oraz okres spłaty, aby dowiedzieć się, który kredyt będzie rzeczywiście kosztował najmniej.

Oprocentowanie nie jest jednym kosztem kredytowym

Warto jednak pamiętać o tym, że najniższe oprocentowanie kredytu gotówkowego nie gwarantuje, że kredyt będzie najtańszy. Trzeba pamiętać o tym, że składa się na niego także szereg innych elementów decydujących o ostatecznym koszcie.

Dodatkowe opłaty związane z kredytem gotówkowym:

  • prowizja za udzielenie kredytu
  • ubezpieczenie kredytu
  • opłaty przygotowawcze
  • koszty związane z założeniem wymaganego konta bankowego do kredytu

RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania

Aby dowiedzieć się, ile rzeczywiście będzie kosztował kredyt gotówkowy, można sprawdzić także koszt RRSO, czyli rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. To wskaźnik odnoszący się do wszystkich kosztów kredytu, który pozwala na porównanie ze sobą różnych ofert prezentowanych przez banki.

Podsumowując, aby wybrać tani kredyt, warto zwrócić uwagę na jego oprocentowanie, ale należy też pamiętać o tym, że odsetki nie są tutaj jedynym kosztem związanym z jego uzyskaniem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here