oprocentowanie kredytu gotówkowego

Czym jest oprocentowanie kredytu gotówkowego? Przede wszystkim musisz wiedzieć, że jest to tylko jeden z wielu kosztów, z jakim mamy do czynienia podczas obsługi kredytu. Oprocentowanie nominalne kredytów nie może być większe niż czterokrotność stopy lombardowej, która z kolei wyznaczana jest przez Narodowy Bank Polski. Jednak ważniejszym terminem który warto sobie zapamiętać jest oprocentowanie rzeczywiste, które wyrażane jest poprzez wskaźnik RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Jest ono dlatego ważniejsze, albowiem zawiera w sobie, przeciwieństwie do oprocentowania nominalnego, wszystkie koszty związane z zaciągnięciem kredytu.

Oprocentowanie kredytu gotówkowego

Oprocentowanie kredytu wpływa na wysokość odsetek jakie kredytobiorca musi spłacić do ciągu całego okresu obsługi swojego zadłużenia w roku oprocentowanie w nie może przekraczać 4 krotności nominalnej stopy lombardowej Września która Polsce ustalana przez jest przez Narodowy Bank Polski jednak trzeba wiedzieć że oprocentowanie nominalne, o którym tutaj właśnie mówimy, choć jest przez wielu kredytobiorców w pierwszej kolejności brane pod uwagę przy wyborze odpowiedniej oferty kredytowej, po jednak nie stanowi całości kosztów kredytu. Dlatego też w tym wypadku bardziej miarodajnym narzędziem jest posługiwanie się oprocentowaniem rzeczywistym. Szklane kredytu który byłby dla nas najtańszy oczywiście patrzymy na koszt. I zasadniczym Błędem jest tutaj kierowanie się tylko wysokością odsetek nie są to bowiem jedyne koszty jakie ludzie musieli ponieść podczas obsługi kredytu. Dlatego też lepiej spojrzeć na oprocentowanie rzeczywiste które wyraża się we wskaźniku rrso roczna rzeczywista stopa oprocentowania. Dzięki niej wiemy jakie koszty będziemy musieli ponieść w skali roku na obsługę naszego zadłużenia

Jak wybrać najlepszy kredyt?

oprocentowanie kredytu gotówkowegoJak w takim razie wybrać najlepszy kredyt? Wystarczy właśnie, że będziemy się kierować wskaźnikiem RRSO. Po prostu wybierz te oferty, które mają ten wskaźnik na jak najniższym poziomie. Dopiero w dalszej kolejności możemy pośród tych wyselekcjonowanych ofert, wybierać te, które będą najbardziej odpowiednie do naszych preferencji. Dlatego też w dalszej kolejności możemy posiłkować się takimi parametrami jak długość okresu spłaty, czy też wysokość raty miesięcznej. Niemniej jednak będziemy już mieli pewność, że brane przez nas pod uwagę oferty, są zdecydowanie najtańsze na rynku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here