Pielęgniarstwo- najważniejsze informacje

Chcąc robić w życiu coś pożytecznego, spora ilość ludzi wybiera kierunki związane z medycyną. Jednym z najbardziej popularnych kierunków z pewnością jest pielęgniarstwo, które jest bardzo trudnym zawodem, dlatego większość z osób wybierających ten kierunek to kobiety. Płeć żeńska wybiera ten kierunek częściej, ponieważ przyjęło się już od samych początków tych zawodów, że pacjentami zajmowały się dziewczyny, które mieszkały w akademikach przy uczelni Florencji Nightingale, aby mogły skupić się na pomocy potrzebującym.

Wybierając się na licencjat niestety pielęgniarstwo zaoczne nie wchodzi, w grę, ponieważ nie jest możliwe, aby wypracować wszystkie godzin praktyk, a także nabyć wiedzę teoretyczną w ciągu 3 lat. Dlatego licencjat z pielęgniarstwa odbywa się jedynie w trybie dziennym. Jednak po ukończeniu pierwszego etapu nauki, możemy wybrać się na studia zaoczne z pielęgniarstwa drugiego stopnia, czyli magister. Podczas tego etapu nauki, posiadamy już odpowiednią wiedzę, która pozwala nam na poszerzenie informacji na temat danych jednostek chorobowych. Podczas zaocznych studiów pielęgniarskich, również musimy odbyć zajęcia praktyczne, jednak jest już mniejsza liczba godzin, dzięki czemu możemy je wyrobić w ciągu dwóch lat, bez obawy, że nie damy rady pogodzić studiów pielęgniarskich z obowiązkami codziennymi, jakimi jest praca w zawodzie, a także dom. Studia zaoczne mają wiele zalet, między innymi to, że zajęcia odbywają się jedynie w weekendy, dzięki czemu możemy powiększać swoją wiedzę, a zarazem pracować już w zawodzie i zdobywać niezbędną praktykę. Jednak studia te posiadają również wady, a największą z nich to niestety wielki koszt, który wynosi kilka tysięcy złotych. Jednak, z pewnością opłaca się to, gdyż inwestujemy w siebie, a zainwestowane pieniądze zwrócą się z biegiem czasu.

Wybierając pielęgniarstwo, robimy z pewnością krok w dobrym kierunku, dlatego że możemy wykonywać pracę, która może nie jest łatwa i czasami nieprzyjemna, gdy musimy patrzeć na nieszczęście drugiego człowieka, ale będziemy mieć satysfakcje, że możemy pomagać ludziom, gdy potrzebują opieki. Zaletą tego zawodu, z pewnością, jest pomaganie innym, ale także efekty, które przyczyniają się na poprawę zdrowia, dzięki naszej ciężkiej pracy.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here