kursy kryptowalut

Kryptowaluty są coraz częściej traktowane jako poważna forma inwestycji. Wiele cyfrowych walut takich jak Bitcoin, Ethereum, Solana czy Terra wzbudziły duże zaufanie w oczach poważnych inwestorów, a także specjalistycznych funduszów inwestycyjnych. Adaptacja wirtualnych kryptowalut na świecie z każdym dniem wzrasta, jednak w porównaniu do bardziej tradycyjnych aktywów, nadal jest ona relatywnie mała. Sprawia to, że prowadzenie inwestycji na rynkach cyfrowych walut rządzi się swoimi prawami. Prawami, które nie występują w innych sektorach finansowych.

Kursy kryptowalut online są podatne na duże wahania. Ceny poszczególnych walut potrafią się dynamicznie zmieniać nawet o kilkadziesiąt procent w ciągu 24 godzin. Sprawia to, że taka forma inwestowania potrafi być bardzo zyskowna i może dawać ogromne możliwości, jednak stanowi także ogromne ryzyko. W niniejszym artykule postaramy się opisać jakie czynniki wpływają na notowania kryptowalut oraz gdzie szukać informacji z aktualnymi kursami na żywo.

Co ma wpływ na kursy kryptowalut i od jakich czynników zależą?

Kursy kryptowalut są w dużej mierze uzależnione od czynników, które mają bezpośredni wpływ na ich wartość. Wiele z tych ruchów może być spowodowanych cenami innych walut lub rosnącym poczuciem niebezpieczeństwa ze strony regulatora. Rynki kryptowalutowe mogą reagować bardzo silnie na plany polityczne, globalne trendy ekonomiczne czy ataki hakerskie na duże projekty kryptowalutowe lub giełdowe. Tak samo jak inne aktywnie sektory gospodarczy, towarowe i usługowe ich kursy zależą od tradycyjnego prawa popytu i podaży. Ponadto dużą rolę przy formowaniu się kursów kryptowalut są informacje płynące z całego świata. Dla przykłady, dynamiczny kurs waluty Bitcoina, Dogecoina czy Shiba Inu został spowodowany wieloma entuzjastycznymi słowami Elona Muska na Twitterze. Przeciwnym rodzajem sytuacji, w której rynki kryptograficzne zaliczyły niemały spadek było dotarcie informacji o delegalizacji kryptowalut w Chinach.

Jak sprawdzać dynamicznie zmieniające się aktualne kursy kryptowalut?

Na rynku powstało wiele ciekawych rozwiązań dotyczących integrowania informacji o kursach kryptowalut, wykresach i informacjach z nich związanych. Chyba jednym z najpopularniejszych takich projektów jest CoinmarketCap, alternatywnie CoinGecko. Projekty te posiadają możliwość wyświetlania treści strony w języku polskim, a cen poszczególnych aktywów w Polskich złotych (PLN). Stąd też są opcją często wybieraną przez użytkowników z naszego kraju.

Dlaczego warto monitorować ceny kryptowalut?

Jak już wspomnieliśmy, kursy kryptowalut charakteryzują się dużą zmiennością. Niczym dziwnym w tym sektorze jest zmiana ceny danego aktywa o kilkadziesiąt procent w górę lub dół. Dzięki stałemu monitorowaniu cen jesteśmy w stanie dynamicznie reagować, zamykając pozycje stratne i przejmując te zyskowne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here