Pożyczka na telefon

Jeszcze kilkanaście lat temu, telefon służył nam tylko i wyłącznie do przeprowadzania rozmów. Jednak w kolejnych latach, wraz z rozwojem technologii zmieniała się także rola telefonu. Za jego pomocą mogliśmy przesyłać wiadomości tekstowe, zdjęcia, a gdy producenci udostępniły w nim możliwość dostępu do internetu, nasze telefony stały się centrum zainteresowań. Za jego pośrednictwem możemy dzisiaj kupić bilety na samolot, zrobić zakupy czy zamówić pizze. Nie ma się więc co dziwić, że popularność telefonów wykorzystują też firmy parabankowe, które oferują dla swoich klientów pożyczki na telefon.

Pożyczenie pieniędzy przez telefon jest tak samo proste jak pożyczenie pieniędzy przez Internet. Co więc musimy zrobić? Przede wszystkim musimy podać nasz numer telefonu do firmy pożyczkowej i poczekać aż przedstawiciel firmy do nas zadzwoni. Zazwyczaj odbywa się to bardzo szybko. W czasie rozmowy, otrzymamy kilka pytań, na które musimy odpowiedzieć. Dotyczą one naszych danych osobowych (imię, nazwisko, numer PESEL, adres itp), dochodów, a także comiesięcznych kosztów. Musimy też podać jaka kwota pożyczki nas interesuje i po jakim czasie zadłużenie spłacimy. Na podstawie podanych informacji zostanie podjęta decyzja o przyznaniu pożyczki lub jej odmowie. Jeżeli decyzja będzie pozytywna, szybko zostanie wykonany przelew na podane przez nas konto bankowe.

Jeszcze łatwiej mają osoby, które korzystały już z usług danej firmy pożyczkowej i chcą pożyczyć pieniądze kolejny raz. W takim przypadku często wystarczy tylko wysłanie SMS-a z kwotą, jaką chcemy pożyczyć i taka wiadomość tekstowa jest traktowana jako wniosek o pożyczkę, który jest automatycznie rozpatrywany przez system komputerowy. Także i w tym przypadku pieniądze są szybko przesyłane na konto wnioskodawcy i mogą być wydane na dowolny cel.

Pożyczka na telefon to łatwy i szybki sposób na “załatanie” braków w domowym budżecie. Jednakże pamiętajmy, że jest to pożyczka stosunkowo droga i ponadto musimy ją oddać szybko. W związku z tym składajmy o nią wniosek tylko wtedy, gdy jesteśmy pewni, że będziemy mogli oddać pieniądze na czas lub korzystajmy z usług firm, które oferują tzw. pożyczki bez odsetek, które polegają na tym, że pierwsze zaciągnięte zobowiązanie jest bezkosztowe, a jego RRSO wynosi 0% (pod warunkiem spłaty w ustalonym terminie) – w innym wypadku zostaną naliczone normalne koszta, a także opłaty związane z nieterminową spłatą zobowiązań (kary, koszta upomnień czy nawet windykacji).

Więcej porad i informacji na temat pożyczek znajdziesz na Kredyt forum

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here