Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie dla rowerzysty?

Rower stanowi pasję wielu Polaków. Gdy tylko pogoda na to pozwala, udajemy się nim do pracy, a w dni wolne eksplorujemy na dwóch kółkach nie tylko najbliższą okolicę. Dlatego coraz większą popularnością cieszy się także ubezpieczenie dla rowerzysty. Dlaczego warto rozważyć jego zakup?

Bezpieczeństwo

Polisy dla rowerzystów oferują liczne towarzystwa ubezpieczeniowe. Aby się o tym przekonać wystarczy zajrzeć na stronę wiodącej multiagencji ubezpieczeniowej cuk.pl, która gromadzi oferty 30 wiodących ubezpieczycieli. Najważniejszą częścią takiej polisy jest ubezpieczenie NNW. Nie tylko wyczynowi kolarze są narażeni na wypadki. W końcu nie odpowiadamy za zachowanie innych uczestników ruchu drogowego, a dwuślad nie ma większych szans w trakcie kolizji z samochodem. Polisa NNW zapewnia większe poczucie bezpieczeństwa rowerzysty i zabezpiecza go finansowo na wypadek utraty zdrowia. Z taką polisą możemy oddawać się swojemu hobby z większym spokojem.

Zabezpieczenie przed kradzieżą roweru

Dodatkowym elementem polisy bywa rowerowy odpowiednik autocasco. Osoby, które naprawdę pasjonują się jazdą na dwóch kółkach, nierzadko sporo inwestują w swoje pojazdy, które są coraz lżejsze, bardziej komfortowe i niezawodne. Wartościowy rower może być łakomym kąskiem dla złodziei, zwłaszcza że jego kradzież jest znacznie łatwiejszym zadaniem w stosunku do kradzieży auta. Zdecydowanie warto więc rozważyć ubezpieczenie pojazdów tego typu choćby na kilka tysięcy zł, zwłaszcza że koszty polisy są symboliczne w stosunku do potencjalnego odszkodowania.

Ubezpieczenie poza granicami kraju

Niektóre polisy dla rowerzystów obowiązują także poza krajem. Zapaleni rowerzyści nierzadko spędzają urlopy eksplorując interesujące szlaki rowerowe zagranicą. Niektóre warianty ubezpieczeń dla rowerzystów obejmują swoim zasięgiem cały świat, w tym słynące z wysokich kosztów leczenia Stany Zjednoczone i Kanadę. Z taką polisą możemy wybrać się na rowerowy trening gdziekolwiek tylko zechcemy.

Co jeszcze może wchodzić w zakres polisy?

Polisy dla rowerzystów mogą zawierać jeszcze inne dodatkowe elementy. Jednym z nich jest ubezpieczenie OC, które ochroni właścicieli pojazdów przed roszczeniami wynikającymi z ewentualnie spowodowanych szkód. Pasjonaci długich wypraw rowerowych mogą natomiast rozważyć ubezpieczenie bagażu, który w przypadku kradzieży najprawdopodobniej zniknie wraz z dwuśladem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here