Technologie czy tradycyjna bankowość?

Rewolucja przemysłowa 4.0 przyspiesza. Internet mobilny, rzeczy, czy też rozwijająca się sztuczna inteligencja to tylko niektóre jej przejawy. Wzmożony rozwój technologiczny nie ominął sektora bankowości, w którym algorytmy, boty i wszechobecna automatyzacja przyczyniają się do jego przekształcenia i coraz lepszego dopasowania do potrzeb klienta. Co ważne obserwowana rewolucja w bankowości to tylko początek długofalowych zmian, których korzyści odczujemy wszyscy.

Fintech źródłem rewolucji

Mówiąc o rewolucji w bankowości najczęściej używamy określenia fintech, które odmieniane jest przez wiele przypadków. Fintech oznacza wszystkie innowacje z sektora finansowego, do których włączyć możemy między innymi identyfikację głosową, biometrię, różnorodne zastosowanie sztucznej inteligencji.

Jednym z elementów rewolucji przemysłowej 4.0 jest również bankowość elektroniczna, jaki i pozabankowe instytucje oferujące usługi finansowe, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, poprzez co mogą skutecznie konkurować z wolniej reagującymi na zmiany technologiczne dużymi bankami. Przykładem takiej instytucji na polskim rynku jest www.supergrosz.pl.

Pożyczki online

Jednym z najwidoczniejszych elementów przemian technologicznych w sektorze finansowym jest bankowość elektroniczna. Wniosek o pożyczkę można złożyć nie wychodząc z domu. Ponadto oferta prezentowana na stronach pożyczkodawców jest przedstawiona w sposób klarowny i odpowiednio dostosowany do potrzeb klienta.

Aby było to możliwe instytucje pożyczkowe wykorzystują różnorodne zaawansowane algorytmy analityczne, czy też uczenie maszynowe. Umożliwia to między innymi dostosowanie wysokości pożyczki do realnej zdolności kredytowej wnioskodawcy bez udziału pośrednika. Odpowiednią analizą może zająć się system, który ocenie może poddać również ryzyko inwestycyjne.

Nowe technologie

Nowe technologie w sektorze bankowym to nie tylko możliwość płatności online. To wszystkie działania, które przy użyciu nowoczesnych technologii umożliwiają przyśpieszenie oraz uproszczenie płatności, inwestycji oraz rozliczeń. Jednym z przejawów tych zmian są pożyczki online, ale też płatności kartą i wiele innych.

Wszystko to sprawia, że sektor finansowy całkowicie odmienił swoje oblicze. W celu zaciągnięcia pożyczki nie musimy mieć bezpośredniego kontaktu z przedstawicielem banku, czy też pracownikiem instytucji finansowej z sektora pozabankowego. Cały proces weryfikacji poprzez nowoczesne rozwiązania technologiczne jest zautomatyzowany a o rezultacie dowiadujemy się w kilka minut od złożenia wniosku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here