Finansowanie ciągników siodłowych dla Twojej firmy

Dobrze zorganizowany, sprawny transport stanowi wyznacznik sukcesu dla tysięcy biznesów działających w różnych branżach. Każdy przedsiębiorca, który cyklicznie musi cokolwiek dostarczać z miejsca na miejsce powinien zatem przemyśleć posiadanie własnej floty. Można co prawda korzystać z usług firm przewozowych lecz patrząc przyszłościowo, poprzez pryzmat rozwoju działalności nie koniecznie się to opłaca, zwłaszcza gdy potrzebny jest bardziej specyficzny pojazd niżeli zwyczajny VAN a więc np. ciągnik siodłowy.

Ciągniki siodłowe okazują się niezbędne przede wszystkim firmom, które przewożą towary w dużej ilości lub o niestandardowych gabarytach. Ten typ aut przydaje się nie tylko spedycyjnym korporacjom, dysponującym setkami samochodów, które codzienne są w trasie. Jako że ciągnik siodłowy pod wieloma względami przewyższa zwyczajną ciężarówkę, również mali i średni przedsiębiorcy posiadając go wiele zyskują. Do ciągników siodłowych można bowiem montować różne rodzaje naczep, tak samo te o olbrzymiej ładowności jak i znacznie lżejsze. Co więcej, naczepy da się łączyć. Jeśli więc potrzeby w biznesie są zmienne, dysponowanie ciągnikiem siodłowym stanowi znakomite, najbardziej elastyczne ze wszelkich możliwych rozwiązanie. Ciągnikiem siodłowym łatwiej jest również manewrować niżeli innym ciężarowym autem. Parkowanie czy wchodzenie w zakręty wąskich ulic nie powinny stanowić problemu nawet dla kierowców niewielkim doświadczeniem w prowadzeniu samochodów dostawczych. Ma to ogromne znacznie zwłaszcza w przypadku transportu ładunków o pokaźnej masie, której rozkład jest równomierny dzięki konstrukcji naczep, posiadających więcej osi niż typowe.

Tyle o zaletach, wszak nie sposób nie dostrzec i kwestii problematycznych, a z zasadzie jednej. Otóż ciągniki siodłowe, nawet używane, są dość drogie. Czy to oznacza, że firmy nie posiadające wysokiego kapitału muszą po prostu zapomnieć o komforcie jaki mogłyby zyskać posiadając ten rodzaj pojazdu? Absolutnie nie. Dzięki przyjaznym formom finansowania, oferowanym m.in. przez spółkę MAN FS każdy przedsiębiorca ma szansę pozyskać wysokiej klasy auto ciężarowe na korzystnych warunkach, dopełniając minimum formalności. Opcją posiadającą niewątpliwie najwięcej zalet jest tutaj leasing operacyjny. W odróżnieniu od kredytu leasing nie stawia wymogu przedłożenia licznych sprawozdań finansowych czy prognoz dochodów. Umowa zaś jest bardziej elastyczna. Wysokość wkładu własnego jak również rat ustala się bowiem z leasingobiorcą indywidualnie. Opłata wstępna waha się zwykle w granicach od 5 % do 45 % wartości ciągnika siodłowego lecz w przypadku Start-upów, czyli firm rozpoczynających dopiero działalność, nie dysponujących tym samym zapleczem finansowym, da się ją nawet całkowicie wyeliminować. Jeśli więc konieczność poniesienia jednorazowego wydatku przerasta możliwości nowo powstałego przedsiębiorstwa, finansowanie ciągnika siodłowego i tak pozostaje w sferze realiów. Rozsądnie dopasowana wartość rat ma z kolei ogromne znacznie dla każdego biznesu, którego przychody są zmienne sezonowo. W związku z tym iż leasingobiorca wraz z podpisaniem umowy właścicielem pojazdu się nie staje, leasing w żaden sposób nie wpływa także na zdolność kredytową, co w praktyce oznacza iż nie zablokuje planowanych w niedalekiej przyszłości inwestycji. Jednocześnie, wraz z końcem umowy, użytkownik ciągnika otrzymuje prawo pierwokupu. Nie musi oczywiście nie musi z niego skorzystać wybiera pomiędzy wykupieniem samochodu a leasingowaniem kolejnego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here