Specjaliści dorabiający części

Istnieją też specjaliści, którzy dorabiają elementy, takie jak te pochodzące z nie wytwarzanych już skrzyń biegów. Rzecz jasna tego typu części wytwarza się na specjalne zamówienie i co równie istotne ( http://www.jaworcam.pl/ ) takie wytwarzanie nie jest tanie. Mowa tu o tym, że tego typu specjalistów od dorabiania części od podstaw jest rzecz jasna niewielu i co równie istotne takie dorabianie części pasujących co do dziesiątych części milimetra trwa. Dlatego też kolejki do tego typu specjalistów są dość długie, a nawet za dość drobny element z wiekowej skrzyni biegów płaci się te grube pieniądze. Czasami nawet trafi się jakaś drobna różnica w wymiarach, czyli wytworzony ręcznie element będzie tym zbyt grubym lub zbyt szerokim, ale to zazwyczaj można w porę naprawić. Kluczowe znaczenie zazwyczaj ma też i to, że takiemu specjaliście często płaci się z góry, czyli dostaje pieniądze jeszcze zanim zacznie zajmować się sprawą. Tak właśnie jest i to głównie ze względu na to, że taki specjalista działa w sąsiednim regionie i jest jednym z kilkunastu w całym kraju.

Parametr ceny.

Zazwyczaj ten parametr ceny odgrywa istotną rolę, ale w przypadku dorabiania podzespołów mechanicznych, czyli tych do skrzyń biegów lub dyferencjałów z cenami jest inaczej. Mowa tu o tym, że tu chodzi o już nie produkowane podzespoły mechaniczne, których nie da się zakupić i to nawet u producenta danego modelu skrzyni biegów, bo produkcję tego typu skrzyń biegów zakończono trzy lub cztery dekady temu. Dlatego też można postarać się tylko o element używany w ciekawym stanie wizualnym lub o ten dorobiony przez kogoś znającego się na rzeczy. Taki specjalista dysponuje specjalnymi tokarkami, frezarkami i ma także te specjalne piece do hartowania, czyli ma wiele drogich maszyn, których zakupienie to rzecz jasna nic łatwego. Kluczowe znaczenie ma też i to, że specjalista takowy jest dokładnym i nie dorabia elementów w ciemno. Do dorobienia elementu skrzyni biegów może mu się przydać cała skrzynia, po to by sprawdzić wymiary po wielokroć.

Blogi na portalach społecznościowych.

Specjalista od samodzielnego dorabiania elementów mechanicznych, czyli ktoś kto dorabia części, których nie można nabyć nawet u producenta ma też własny blog na portalu społecznościowym i na dokładkę może na takim blogu publikować ujęcia części dorobionych. Mowa tu o tym, że spełniają one wysokie standardy i pasują co do milimetra lub nawet co do dziesiątych części milimetra. Blog takiego specjalisty ma nawet tysiące czytelników i wielu z nich zamawia właśnie u niego istotne podzespoły mechaniczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here