Kredyt 15 tys

Sytuacja życiowa nagle zmusiła Cię do wydania kilkunastu tysięcy złotych a nie posiadasz akurat takich środków na koncie? Sytuacja nie do pozazdroszczenia. Prawdopodobnie będziesz musiał ratować się pożyczką lub kredytem. W przypadku sumy wynoszącej kilkanaście tysięcy można jeszcze próbować sił wśród firm pożyczkowych. Jest to opcja droższa ale łatwiej dostępna. Kredyt 15 tys w banku jest zdecydowanie tańszy ale też trudniej jest go uzyskać. Ale po kolei…

Pożyczka pozabankowa

Pożyczka pozabankowaJednym z wyjść jest pożyczka pozabankowa. Na rynku istnieje mnóstwo firm oferujących takie usługi. Uzyskanie kilku tysięcy złotych nie stanowi większego problemu, gdyż firmy takie nie zawsze dokładnie prześwietlają klienta przed udzieleniem pożyczki. Nie jest dla nich istotne to ile zarabiamy i gdzie pracujemy. W niektórych przypadkach nie będzie też sprawdzana nasza historia kredytowa. Wprawdzie w przypadku kwoty wynoszącej 15 tysięcy złotych wymagania będą większe, jednak wciąż mniejsze niż w przypadku kredytu bankowego. Niestety są też minusy takiego rozwiązania. Pożyczka pozabankowa jest dużo droższa niż kredyt w banku. Oczywiście pomijamy tu sytuacje, kiedy korzystamy z promocji na pierwszą darmową pożyczkę. Standardowe opłaty za uzyskanie pożyczki mogą sięgnąć nawet kilkuset procent RRSO w skali roku. Dlatego opcja taka powinna być raczej ostatecznością wtedy, gdy nie mamy możliwości uzyskania kredytu w banku lub gdy zależy nam na czasie i jesteśmy pewni, że będziemy w stanie spłacić pożyczoną kwotę w całości.

Kredyt 15 tys – Koszt

Kredyt bankowy jest znacznie tańszą alternatywą dla pożyczki pozabankowej. RRSO w przypadku kredytu wynosi zazwyczaj 10-40%. Składa się na to składka WIBOR, oprocentowanie, prowizja za udzielenie kredytu oraz różnego rodzaju opłaty dodatkowe takie jak na przykład ubezpieczenie. Ogólnie rzecz biorąc im bardziej rozciągniemy w czasie spłatę kredytu tym więcej będziemy musieli oddać bankowi w ostatecznym rozliczeniu. Wprawdzie poszczególne raty będą niższe niż w przypadku krótszej spłaty, ale jednak ostateczna kwota spłaty może być znacznie większa. W niektórych przypadkach pożyczając od banku 15 tysięcy złotych będziemy musieli łącznie oddać aż 30 tysięcy złotych, a więc drugie tyle.

Jak wybrać najlepszą ofertę

Aby wybrać dla siebie najkorzystniejszą ofertę kredytu gotówkowego warto skorzystać z porównywarek kredytowych dostępnych w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarce odpowiedniego hasła zostaniemy przeniesieni do serwisu, który agreguje w jednym miejscu wiele ofert kredytowych z działających na naszym rynku banków. W odpowiednie pola wpisujemy kwotę kredytu jaka na interesuje oraz określamy czas spłaty. Otrzymamy wyniki wszystkich banków wraz z wysokością raty oraz RRSO. Możemy je dowolnie zmieniać zmniejszając bądź zwiększając czas spłaty. Zauważymy wtedy wyraźnie jak wraz z wydłużeniem okresu spłaty będzie maleć miesięczna rata i wzrastać całkowity koszt kredytu. Po wybraniu najkorzystniejszej opcji zostaniemy przeniesieni na stronę internetową danego banku. Tutaj musimy jeszcze raz dokładnie sprawdzić warunki udzielenia kredytu, gdyż te podane w porównywarce mogą się nieco różnić.

Kredyt 15 tys – Wysokość raty

Kredyt 15 tys - Wysokość ratyWysokość raty w kredycie wynoszącym 15 tys złotych zależy w dużej mierze od okresu w jakim cały kredyt zamierzamy spłacić. Oczywiście, im krótszy będzie to okres tym mniejsza będzie rata. Jeśli taki kredyt będziemy w stanie spłacić w ciągu dwunastu miesięcy to rata wyniesie nas ok 1300 zł miesięcznie a łączna kwota do spłaty ok 15600 zł. Oczywiście w najbardziej korzystnej, promocyjnej opcji. Bo bez problemu znajdziemy także ofertę z ratą wynoszącą ponad 1400 zł gdzie łączna kwota spłaty wyniesie już 17000 zł. Inaczej sprawa wygląda w przypadku gdy okres spłaty będziemy chcieli wydłużyć do 3 lat, czyli 36 miesięcy. W tym przypadku możemy liczyć na ratę mniejszą niż 500 zł. Niestety do banku nie oddamy już o 600 zł więcej niż pożyczyliśmy a minimum 1600 zł. W przypadku gdy rata wyniesie ponad 500 zł łączna kwota do spłaty może już równać się prawie 19000 zł. Jeśli jednak chcemy maksymalnie obniżyć wysokość raty możemy rozłożyć okres spłaty kredytu nawet na 10 lat czyli 120 miesięcy. Wtedy rata wyniesie nas tylko około 170 zł. Jednakże do banku będziemy musieli oddać minimum 21000 zł, czyli o 6 tysięcy więcej niż pożyczyliśmy

Kredyt online

Dzięki rozwojowi internetu wszystkie formalności związane ze złożeniem wniosku o kredyt możemy załatwić online. Wystarczy jedynie udać się na stronę internetową banku i skrupulatnie wypełnić wszystkie pola w formularzu. Będziemy musieli podać wszystkie nasze dane, tak aby bank mógł ocenić naszą zdolność kredytową. Jeśli jesteśmy klientami danego banku to nie będziemy musieli potwierdzać swojej tożsamości. W przeciwnym wypadku będziemy musieli się udać do najbliższej placów ki danego banku, lub okazać kurierowi dowód osobisty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here