Kredyt 40 tys

Nagły wydatek może zaskoczyć każdego. Nawet osoby, które zawsze skrupulatnie pilnują wszystkich kosztów i pracują nad tym, aby zawsze mieć coś odłożone na czarną godzinę mogą zostać znienacka zaskoczone potrzeba wydania dosyć dużej sumy pieniędzy. Powody mogą być różne. Nagły wypadek, uroczystość rodzinna lub na przykład okazyjna możliwość zakupu na przykład samochodu. Jeśli nie mamy odłożonej odpowiedniej ilości pieniędzy będziemy musieli wspomóc się kredytem gotówkowym. W przypadku małych kwot nie będzie to raczej problemem. Kłopoty zaczną się przy kwotach sięgających kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nie każdy bowiem bank będzie w stanie zaoferować nam na przykład kredyt 40 tys złotych na dogodnych warunkach. Sprawdźmy więc, jakie warunki będziemy musieli spełnić aby taki kredyt otrzymać oraz który bank powinniśmy wybrać.

Co składa się na ogólny koszt kredytu?

Co składa się na ogólny koszt kredytu?Ogólny koszt każdego kredytu bankowego wyrażany jest w wartości RRSO (Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania). Składa się na nią wysokość stawki WIBOR, oprocentowanie kredytu oraz wysokość prowizji. Do tego dokładane są także wszelkie dodatkowe opłaty niezbędne do uzyskania kredytu. Porównując wartości RRSO w rożnych kredytach jesteśmy w stanie realnie ocenić, która oferta jest dla nas najbardziej korzystna. W przypadku kredytów bankowych atrakcyjna oferta wydaje się być taka na poziomie maksymalnie 10% RRSO. Są to oferty promocyjne ale nie powinniśmy mieć problemu z ich znalezieniem. Wystarczy krótki re-search oraz skorzystanie z porównywarek o których wspomnimy w dalszej części artykułu. Jeśli zaś chodzi o pożyczki pozabankowe to w tym przypadku RRSO może już sięgnąć nawet kilku tysięcy procent.

Jak wybrać najlepszą ofertę? Porównywarki kredytowe

Aby znaleźć dla siebie najbardziej korzystną ofertę kredytu bankowego, warto skorzystać z wygodnych porównywarek kredytowych dostępnych w internecie. Do wyboru mamy mnóstwo takich stron. Podając podstawowe dane dotyczące kredytu takie jak wysokość pożyczanej kwoty oraz okres spłaty, jesteśmy w stanie oszacować wysokość raty oraz całkowity koszt kredytu. Segregując w wyniki rosnąco wybierzemy najkorzystniejszą dla nas ofertę. Jednocześnie na własne oczy przekonamy się jak bardzo potrafią się różnić między sobą poszczególne oferty banków. Czarno na białym będziemy widzieli RRSO w poszczególnych bankach. Oczywiście dane z porównywarek mogą się nieco różnić od ostatecznych warunków zaproponowanych przez bank, jednak nie będą to jakieś duże różnice, które mogłyby mieć realny wpływ na wysokość raty.

Jak banki prześwietlają klientów?

Jak banki prześwietlają klientów?Banki są dosyć ostrożne w udzielaniu kredytów. Analitycy bankowi doskonale zdają sobie sprawę, że nie każdy będzie w stanie spłacić zaciągnięty kredyt. Dlatego też przed podjęciem pozytywnej decyzji kredytowej na możliwie dużo sposobów prześwietlają przyszłego klienta. Przede wszystkim sprawdzana jest historia kredytowa w bazie BIK. Jeśli kiedykolwiek mieliśmy problem ze spłatą jakiegoś zobowiązania to możemy być niemal pewni, że figurujemy w tej bazie i o kredyt może być nieco trudniej. Z tego powodu zawsze warto w terminie spłacać swoje zobowiązania. W ten sposób budujemy swoją pozytywną historię kredytową i w oczach analityków bankowych jesteśmy klientami godnymi zaufania. Zostanie także sprawdzona nasza zdolność kredytowa pod kątem wysokości zarobków oraz rodzaju zatrudnienia. Oczywiście największe szanse na dostanie kredytu mamy wtedy, gdy jesteśmy zatrudnieni na umowę o pracę oraz posiadamy dosyć wysokie dochody. Oprócz tego dobrze by było, żeby nie ciążyły na nas żadne kredyty, hipoteki czy też alimenty. Każde takie comiesięczne zobowiązanie obniża naszą zdolność kredytową. Kredyt zapewne dostaniemy, ale nie koniecznie w takiej kwocie jak chcieliśmy.

Kredyt przez internet

Jeszcze nie tak dawno temu aby uzyskać kredyt musieliśmy udać się do najbliższej placówki bankowej. Nierzadko trzeba było odstać swoje w kolejce aby zostać obsłużonym. Z banku wychodziliśmy z grubym plikiem banknotów. Obecnie za sprawą rozwoju internetu wszystko wygląda zupełnie inaczej. Posiadając dostęp do sieci możemy skorzystać z oferty kredytowej nie ruszając się z domu. Najprościej sprawa wygląda wtedy gdy w danym banku posiadamy już konto osobiste. Wtedy wystarczy jedynie złożyć wniosek i poczekać na decyzję kredytową. Jeśli zaś wniosek składamy w banku, z którym wcześniej nie mieliśmy do czynienia to będziemy musieli przedstawić wszelkie zaświadczenia dotyczące dochodu oraz potwierdzić swoją tożsamość. Możemy to zrobić w placówce bankowej lub okazać dowód osobisty kurierowi, który dostarczy nam umowę kredytową do podpisania. Jakby nie patrzeć również w tym przypadku jest o wiele prościej niż bez internetu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here