Nowoczesne rozwiązania technologiczne w pakowaniu produktów

0
1212

Obecna sytuacja na rynku wymusza u wielu producentów i przedsiębiorców dostosowanie się do zmieniającego się świata. Coraz częściej stawia się na e-commerce, czyli handel internetowy. Sprawia to, firmy muszą optymalizować linie produkcyjne i pakownicze. Na szczęście, okazuje się, że w obszarze nowoczesnych linii pakowniczych rynek ma wiele do powiedzenia i do zaoferowania.

Maszyna pakująca flow pack sprawdzi się przy każdym produkcie

Każdy system pakowania wymaga innego rodzaju maszyny. Co więcej, każdy inny kształt produktu wymaga dostosowania lub zakupienia innego rodzaju maszyny pakującej, aby mieć pewność, że produkt nie zostanie zniszczony.

Ostatnimi czasy bardzo popularna jest maszyna pakująca flow pack. Ta maszyna jest całkowicie zautomatyzowana i pozwala na produkcję opakowań, które nie przepuszczają powietrza, a przy tym są niesamowicie trwałe i bardzo ładne. Maszyna flow pack jest wyjątkowo modyfikowalna, dzięki czemu pozwala na zapakowanie produktów o najróżniejszej wielkości i długości.

Systemy pakowania w kartony

Warto również pochylić się nad nowoczesnymi i zautomatyzowanymi maszynami do pakowania kartonów oraz do ich składania. Kartoniarki potrafią w świetny sposób zautomatyzować pracę i ją przyspieszyć.

Obecnie na rynku dostępne są kartoniarki, które potrafią dostosować się do najróżniejszych rozmiarów kartonów. Nawet jedna maszyna do kartonowania produktów może obsłużyć różne wielkości kartonów. Co więcej, przy zakupie tego typu maszyny, mamy pewność, że nie zostanie popełniony błąd przy pakowaniu.

Paletyzacja z użyciem robotów

Ostatnim bardzo ważnym trendem jest robotyczna paletyzacja. Prym w tym zakresie wiedzie w Polsce OSM Kalisz. W jej hali zostały wydzielone trzy niezależne roboty, z których każdy zajmuje się innym etapem paletyzacji. Linie transportowe przekazują do tych masztach paletki i wiadra.

Strefa paletyzacji została również wyposażona w nowoczesny system podmiany palet oraz podnajmu produktów. Wszystko to sprawiło, że OSM Kalisz niesamowicie zoptymalizował swoją produkcję, którą dodatkowo jeszcze zwiększył.

Podobne rozwiązanie może stosować każdy producent, który również ma do zapakowania wiele produktów w palety. Przedstawiciele OSM Kalisz wdrożyła owe nowoczesne rozwiązanie. Oznacza to, że rozwiązanie nie jest przeznaczone jedynie dla mleczarni, ale również inni producenci mogą je dostosować na swoje potrzeby.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here