dziennikarka

Praca dziennikarza kojarzy nam się ze sławą i z ogromną ilością pieniędzy. Oczywiście nie od dziś wiadomo, że nie dostaną małej kwoty za poświęcanie czasu na przygotowanie materiału i za wykonanie swoich obowiązków, ponieważ każdy się ceni i wie na ile go stać. Bardzo często mówi się, że dziennikarzem może zostać każdy. Każdy może otworzyć przecież własny portal. Nie jest to lecz jednoznaczne z obiektywizmem i profesjonalizmem płynącym z tego zawodu. Ile zarabia dziennikarz w naszym kraju? Przeczytaj i przekonaj się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-dziennikarz/

Ile zarabia dziennikarz? 

Zarobki dziennikarze mogą być naprawdę różne. Jednak dzięki raportu, możemy wiedzieć ile dokładnie zarabiają dziennikarze w naszym kraju. Oczywiście chodzi tutaj o pracowników, którzy zatrudnili są na etacie. Przyjmuje się, w zespole dziennikarzy zarabia najmniejszą krajową pensję. Średnia zarobku to z kolei około 2000 zł netto. Tylko 25% dziennikarzy zarabia około 2780 zł netto i więcej. Najwięcej zarabiający dziennikarze w województwie mazowieckim mogą zarobić około 4000 zł, następnym województwem jest województwo wielkopolskie przystanek gdzie zarobki dziennikarzy wynoszą około 3355 zł, a na końcu województwo pomorskie, gdzie najlepiej zarabiający dziennikarze są w stanie zarobić 3260 zł. Najmniej z kolei zarabiają dziennikarze w województwie lubelskim sztucznych lubuskim, a także podkarpackim. Tam ich zarobki prezentują się w kolejności 2639, 2550, 2495 złotych.

Jak wyglądają zarobki dziennikarzy w praktyce?

Najniższa granica pieniężna, na którą mogę liczyć dziennikarze wynosi około 3000 zł brutto, daje około 220 zł netto na rękę. Średnie zarobki w takim zawodzie to natomiast 5300 zł brutto, czyli około 3800 zł netto. Najczęściej jednak jest tak, żeby płaca wynosi ponad 4000 złotych brutto, co daje około 3000 zł na rękę. Najbardziej doświadczeni dziennikarze mogą liczyć jednak na dużo większe stawki. W niektórych przypadkach stawki ten wręcz przeciwnie, strasznie maleją. Wysokości osiągnięte za wykonane prace znajdują się na absurdalnie niskim poziomie. Jeden z ogólnopolskich dziennikarzy płaci za tekst, który posiada 5000 znaków, wynosi oszałamiającą kwotę 150 zł. Przy czym to samo przygotowanie takiego tekstu wymaga solidnego research, za który niestety nie otrzymamy wynagrodzenia.

Zobacz też: http://www.salesroles.pl/dziennikarz-jak-nim-zostac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here