wzór CV

Dobrze wykonane CV zawsze zmaksymalizuje twoje szanse na zdobycie wymarzonej pracy. Poświęć mu zatem trochę czasu i przeznacz przynajmniej jedną godzinę na dopieszczenie tego kluczowego dokumentu. Jeżeli sięgniesz po darmowe wzory CV, dokładnie w takim czasie będziesz mógł przygotować dla siebie kilka wariantów zawodowego życiorysu, by następnie móc je zmieniać w zależności od tego, o jakie stanowisko będziesz się ubiegać.

Wzory CV

Uniwersalne rozwiązania rzadko kiedy dobrze się sprawdzają, dlatego też pierwszą zasadą związaną z przygotowywaniem CV jest zwykle to, by starać się je tworzyć oddzielnie do każdej oferty pracy. Jeżeli nie masz na to czasu, przygotuj sobie po prostu jakiś bazowy wzór z najważniejszymi ogólnymi informacjami na swój temat (m.in. zdjęciem, danymi o wykształceniu i danymi kontaktowymi), a następnie lekko go zmieniaj, wymieniając w nim wybrane akapity. Takie modyfikacje zajmą ci zwykle nie więcej niż kilka minut. Pokażą natomiast pracodawcy, że podchodzisz do jego ogłoszenia (a w tym i całej jego firmy) z pełnym szacunkiem i maksymalnym zaangażowaniem.

Druga zasada – zawsze skupiaj się na tym, czym rzeczywiście chciałbyś się pochwalić. Miejsce w CV jest ograniczone, więc nie ma sensu zapełniać go informacjami o pewnych osiągnięciach, które z punktu widzenia pracodawców mogą okazać się na tyle słabe, że lepiej byłoby w ogóle o nich nie wspominać. Nie pisz o tym, z czego nie jesteś w pełni dumny. Sukcesy także dzielą się na te ważniejsze, mniej ważne i w ogóle nieistotne.

Przeczytaj też: https://www.dziennikwschodni.pl/artykuly-sponsorowane/szukasz-pracy-zobacz-profesjonalne-wzory-cv,n,1000275409.html

Po trzecie – uważaj na to, jakim zdjęciem uzupełniasz swój życiorys. Każdy wzór CV ma wyznaczone miejsce na wstawienie fotografii, jednakże w żadnym wypadku nie powinna to być luźna fotka z wakacji, na której pozujesz w stroju kąpielowym, trzymając w dłoni kufel piwa, a drugą ręką obejmując przyjaciela. Możesz pokusić się o zainwestowanie w wykonanie specjalnego zdjęcia do CV, za które zapłacisz doświadczonemu fotografowi. Jeżeli te pieniądze wolisz zaoszczędzić, spróbuj wykonać takie zdjęcie sam. Możesz posłużyć się w tym celu chociażby foto budkami, które coraz częściej oferują naprawdę dobrą jakość fotografii.

Ostatnia, czyli czwarta już rada powiązana jest z ogólną estetyką dokumentu, na którą wbrew pozorom pracodawcy zwracają coraz większą uwagę. Jeżeli nie ufasz za bardzo swojemu gustowi, zaufaj stronie https://www.aplikuj.pl/cv/wzory-cv/ z gotowymi szablonami różnych pracowniczych życiorysów. Wzory tworzone przez specjalistów mają odpowiedni układ, rozkład, formatowanie i kolorystykę. Cechują się wysokimi walorami estetycznymi, które w procesie rekrutacyjnym zawsze punktują.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here