jublier

Zawód jubilera określany jest jako zawód elitarny. Spowodowane jest to tym, że popularność tego zawodu jest bardzo niska. Czasami w publicystyce zamiennie na ten zawód można znaleźć określenie złotnik. Jednak każdy jubiler może pracować jako złotnik, ale nie każdy złotnik jest jubilerem. Złotnicy są to specjaliści metalurdzy. Pracują oni wyłącznie z metalami szlachetnymi. Do ich zadań będzie należała ich obróbka, przetapianie i formowanie kształtów. Za pomocą specjalistycznych metod mogą oni je modyfikować i zmieniać ich skład chemiczny. Jubiler również to robi, ale oprócz tego wykonuje szereg dodatkowych prac, dzięki którym powstaje w biżuterię. Dzisiaj dokładnie przyjrzymy się temu zawodowi. 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jubiler-a-zlotnik-czy-to-to-samo-czym-zajmuje-sie-jubiler/

Czym dokładnie zajmuje się jubiler? 

Jest to osoba zajmująca się wyrobem biżuterii. W swojej pracowni tworzy biżuterię taką jak pierścionki, naszyjniki, koraliki, kolczyki, obrączki, bransoletki czy inne drogie ozdoby. Może on zarabiać również eleganckie przedmioty użytkowe czy dewocjonalia. Jubilerzy pracują w dużym skupieniu niezwykłą precyzją, do swojej pracy używają odpowiednich narzędzi. W warsztacie jubilera powinny znaleźć się przedmioty takie jak: imadła, szczypce, pilniki, w ramce, szlifierki, a także iglice testowe i lupy jubilerskie. Czasami będziemy musieli doszlifować bus kotkę w najdrobniejszych szczegółach.

Warunki pracy jubilera

Praca jubilera nie należy do pracy lekkich. Oprócz skupienia i ogromny zdolności manualnych i artystycznych Praca ta niesie za sobą z kilka zagrożeń dla zdrowia. Urządzenia, które używane są do pracy wytwarzają duży hałas. Dlatego powinniśmy używać specjalnych nauszników ochronnych, aby nie uszkodzić słuch. Dodatkowo stale wytężenie wzroku i praca w jednej pozycji nadwyrężoną nasz układ ruchu i wzrok. Podobnie jest wdychanie oparów chemicznych, które pochodzą od substancji konserwujących czy koloryzujących. 

Zobacz też: http://www.wypaplani.pl/ile-jest-w-stanie-zarobic-jubiler-zarobki-jubilera/

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here