Dla kogo odfrankowienie kredytu

Kredyty we frankach szwajcarskich niosły ze sobą duże nadzieje. Miały być tanie i łatwe w uzyskaniu. Niestety stało się zupełnie inaczej. Wiele osób oczarowanych przez banki zdecydowało się na tego typu rozwiązanie i dziś bardzo tego żałuje. Koszty kredytu z każdym rokiem rosną. W takiej sytuacji warto rozważyć odfrankowienie kredytu.

Odfrankowienie- co to takiego?

To potoczne określenie oznacza usunięcie z umowy kredytowej klauzuli o waloryzacji kredytu według kursu franka szwajcarskiego. Polskie banki zgodnie z prawem nie mogą udzielać kredytów w obcych walutach. Do niedawna istniała jedynie możliwość waloryzacji, czasami zwanej indeksowaniem lub denominacją frankiem szwajcarskim. Wszystkie te określenia służą nazwaniu sytuacji, w której bank przelicza ratę kredytu według kursu franka szwajcarskiego. Jeszcze kilka lat temu taka procedura była często korzystna dla kredytobiorcy. Jednak niestabilna sytuacja na rynkach międzynarodowych spowodowała nagły wzrost dotychczas niskiego kursu franka szwajcarskiego. Na skutek odfrankowienia kredytu klienci banku mogą przestać obawiać się nagłych skoków kursu walut, a tym samym drastycznych wzrostów rat kredytu.

Co daje odfrankowienie?

Podstawowe założenie odfrankowienia kredytu to spokój kredytobiorcy. Kancelaria prawna po wstępnej bezpłatnej analizie dokumentów kredytowych wnosi pozew do sądu. Sąd po uznaniu słuszności wniosku o odfrankowienie kredytu nie tylko nakazuje bankowi wyliczanie dalszych rat kredytu zgodnie z zasadami kredytów udzielanych w polskich złotych, ale również może nakazać zwrot nadpłaconych rat, których wysokość była znacząco zawyżona. Taka procedura prowadzi do obniżenia kosztów kredytu. Czasami zdarza się, że kwota do spłaty spada nawet o 1/3. W wyjątkowych sytuacjach może okazać się, że kredyt będzie miał zerowe oprocentowanie, a niekiedy wszystkie koszty kredytu zostaną zredukowane. O odfrankowienie kredytu występuje kancelaria prawna. Sztab specjalistów dba o interes klienta. Dzięki temu cały proces przebiega szybko i sprawnie. Więcej informacji na temat odfrankowienia znaleźć można na stronie stop-frank.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here