Obsługa prawna inwestycji budowlanych - bezpieczeństwo inwestorów

Inwestycje budowlane, szczególnie duże przedsięwzięcia deweloperskie są narażone na liczne przeszkody prawne, które mogą znacznie opóźniać ich realizację. Podczas prowadzenia rozległych budów firmy najczęściej korzystają z kancelarii, dla których obsługa prawna inwestycji budowlanych jest specjalizacją.

Jakie usługi oferuje kancelaria zajmująca się obsługą inwestorów?

Praktycznie na każdym etapie budowy dobra kancelaria prawna wspomaga inwestorów w przygotowaniu wszelkiej potrzebnej dokumentacji oraz uczestniczy w rozwiązywaniu punktów spornych.

Obsługa prawna inwestycji budowlanych obejmuje przygotowanie wstępnej dokumentacji dotyczącej pozyskania wszystkich koniecznych pozwoleń budowlanych, które wydają stosowne urzędy miejscowe.

Prawnicy specjalizujący się w prawie budowlanym reprezentują inwestorów przed różnymi urzędami w sytuacjach spornych, a także w celu uzyskania potrzebnych koncesji.

Na jakie problemy trafiają firmy deweloperskie?

Inwestorzy w budownictwie spotykają w trakcie realizacji bardzo różne problemy, które mogą być rozwiązane tylko na drodze prawnej.

Są to protesty osób zajmujących sąsiednie działki, problemy związane z ochroną terenów zielonych, a także kłopoty ze strony podwykonawców, którzy nie wywiązują się z zawartych umów.

Kancelaria uczestniczy w negocjacjach, mediacjach oraz postępowaniach sądowych, wspomagając swoich klientów w ich rozwiązywaniu, dzięki temu inwestycje mogą toczyć się swoim trybem.

Dlaczego obsługa prawna inwestycji budowlanych jest powszechną praktyką?

Prowadzenie dużych przedsięwzięć budowlanych wiąże się z uzyskiwaniem rozlicznych pozwoleń, koncesji oraz certyfikatów. Są to procedury skomplikowane i wymagają posiadania gruntownej wiedzy prawniczej.

Różnego rodzaju spory sądowe to także sytuacje, które zdarzają się bardzo często, a wymagają jak najszybszego rozwiązania. Każde opóźnienie w budowie, spowodowane niezałatwionym sporem może przekładać się na duże straty finansowe.

Kancelaria prawna przed rozpoczęciem realizacji inwestycji przygotowuje dla inwestora bardzo szczegółowe umowy, które zawierają wszelkie klauzule zabezpieczające interesy klienta. Dlatego korzystanie z obsługi prawnej jest obecnie tak powszechne wśród inwestorów prowadzących budowy osiedli mieszkaniowych i innych dużych obiektów deweloperskich.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na aliantlaw.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here