pieniądze
fot. pexels.com

O pieniądzach mówi się, że raz są, a raz ich nie ma. Jest to prawdą, ponieważ, aby gospodarka funkcjonowała muszą przechodzić z rąk do rąk i zapewniać przychód tym, którzy oferują produkty i usługi, a muszą też pokryć koszty produkcji.

Zobacz też: http://www.blogprasa.pl/pieniadze-przechodza-z-rak-do-rak/

Jak to jest z tymi pieniędzmi?

Pieniądze stanowią podstawę naszej gospodarki. Te, które zarabiamy wydajemy na różnego rodzaju potrzeby, aby inni mogli je zarobić i opłacić koszty wynikające z prowadzenia biznesu. Oczywiście jest również tak, że w biznesie pieniądze, które uzyska przedsiębiorca, a więc jego przychód, zostają ponad stan kosztów. Wówczas przedsiębiorstwo przynosi zysk.

Taka sama sytuacja może mieć miejsce w przypadku jednostek. Wynagrodzenie, które otrzymujemy w wyniku wykonanej pracy wystarcza nam na opłaty, a także potrzeby materialne, ale również tych pieniędzy może zostać ponad stan, co wówczas będzie stanowiło nasze oszczędności.

Forma wymiany pieniędzy

Pieniądze, którymi operujemy mogą mieć różną postać. Obecnie większość ludzi preferuje płatności bezgotówkowe, a więc płaci elektronicznym pieniądzem, za pomocą przelewów lub karty płatniczej czy kredytowej.

Pieniądze również lokuje się w obcych walutach, aby wymieniać je przy okazji korzystnego kursu walutowego. Takie transakcje wymagają jednak pewnej wiedzy ekonomicznej, aby prowadzić działalność przynoszącą zysk.

Niewiele osób obecnie wymienia gotówkę w sklepach. W obawie przed kradzieżą, raczej preferują elektroniczne pieniądze, które również oszczędzają przelewając na konto oszczędnościowe, które jest dodatkowo oprocentowane przez bank.

Świnka skarbonka nie oferuje takich udogodnień, zatem rzadko kiedy ludzie przechowują większe sumy pieniędzy w swoich domach. Bywają owszem przedsiębiorcy, którzy operują wyłącznie gotówką, co ma na celu lepszy obrót pieniędzmi, a także pozwala prowadzić działalność poza fakturą VAT, jeśli ich klient sobie tego życzy.

Z pieniędzmi bywa różnie, kto nie ma głowy do oszczędności, zazwyczaj żyje z dnia na dzień, a jego bilans wydatków i przychodu jest równy zeru.

Zobacz też: http://www.metalzine.pl/jakie-sa-rodzaje-srub/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here