Popularny chwast - czym go zwalczyć?

W uprawach, które są dosyć popularne w naszym kraju, możemy zetknąć się także z obecnością różnego rodzaju chwastów.

Walka z nimi nie jest zasadniczo bardzo trudna, ale na pewno bardzo ważnym elementem jest zastosowanie odpowiedniego środka chemicznego przeciw owym chwastom. W tym miejscu będziemy chcieli wskazać na pewien rodzaj chwastu, który jest związany w głównej mierze z roślinami okopowymi, a wśród nich najczęściej można go spotkać w uprawach kukurydzy. Jest to wszakże roślina uprawna, która w naszym kraju cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Mowa jest tutaj o takim chwaście, jakim jest chwastnica jednostronna. Inaczej rzecz ujmując mówimy o roślinie zwanej także prosem japońskim, prosem dzikim, prosem kurzym czy też prosownicą. Jest to chwast, który należy zaliczyć do grupy archeofitów.

Oznacza to, że jego pojawienie należy wiązać z przybyciem z innego kraju. Chwastnica jednostronna jest chwastem, który lubi podłoże gliniaste o dużej zawartości azotu, podłoże wilgotne oraz żyzne

kukurydza

Można z tym chwastem zetknąć się zarówno na polach uprawnych jak również można go spotkać na nabrzeżach oraz przy drogach. Aby chwastnica jednostronna mogła się rozwijać, potrzebna jest stosunkowo wysoka temperatura, dlatego też ten chwast pojawia się wówczas, gdy temperatura jest już nieco wyższa. Chwastnica jednostronna jest chwastem, na którego oddziałują herbicydy. Do tych, które można z powodzeniem zastosować, na pewno należy zaliczyć Rincon 25 SG. Jest to bardzo popularny środek, dzięki któremu walka z owym uporczywym chwastem jest bardzo skuteczna. Bardzo ważne jest to, aby ową walkę podjąć jak najszybciej po pojawieniu się tego chwastu w uprawach kukurydzy czy też w odniesieniu do innych roślin okopowych. Aby skutecznie walczyć, trzeba mieć wiedzę, a tę można pozyskać chociażby za pośrednictwem strony internetowej prosówka w kukurydzy. Chwastnica jednostronna to groźny chwast, ale można stosunkowo łatwo sobie z nim poradzić.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here