Pożyczka bez kosztów – czy to możliwe?

0
1125

Sytuacje życiowe, dramatyczne albo i nie, ale związane z koniecznością szybkiego pozyskania funduszy, zdarzają się w naszym życiu nagminnie. Owszem, są osobnicy w społeczeństwie, którzy posiadają zgromadzone, w każdej chwili gotowe do użycia oszczędności, jednakże jest to znacząca mniejszość. Większość ludzi albo pieniędzy rezerwowych nie ma, albo ma takowe umieszczone na lokatach, w papierach wartościowych, czy w ostatnio modnych kryptowalutach. Częstokroć niemożliwych do natychmiastowego użycia bez narażania się na duże straty finansowe. Rozwiązaniem może być w takiej sytuacji szybka pożyczka przez internet, a są instytucje finansowe i podmioty gospodarcze, u których można uzyskać pierwszą pożyczkę za darmo – https://smartpozyczka.pl/pierwsza-pozyczka-za-darmo-2/.

Co oznacza termin: „pierwsza pożyczka za darmo”?

Całkowicie nieświadomym tego hasła, zazwyczaj reklamowego, należy wyjaśnić, że nie chodzi o darmowe uzyskanie pieniędzy. Tego rodzaju usługa (subwencja) owszem istnieje, ale dotyczy uwarunkowanych pożyczek, zazwyczaj udzielanych początkującym przedsiębiorcom. Przykładowo: przedsiębiorca otrzymuje 10 tys. złotych na start w biznesie i jeżeli będzie funkcjonował minimum przez rok na rynku, nie będzie musiał zwracać tych pieniędzy. Pożyczkę darmową natomiast charakteryzuje coś innego, a mianowicie oddać należy pożyczającemu dokładnie tyle pieniędzy, ile się pożyczyło.

Pierwsza pożyczka za darmo oznacza właśnie tego rodzaju usługę. Pożyczamy n.p. tysiąc złotych i po określonym w umowie terminie oddajemy dokładnie tysiąc złotych. Z tym że tego rodzaju pożyczka jest udzielana wyłącznie raz, podczas pierwszej umowy pożyczkowej i w zależności od firmy, może to być również zróżnicowana kwota. Przykładowo w firmie obecnej na stronie internetowej smartpozyczka.pl można za pierwszym razem pożyczyć do trzech tysięcy złotych i w ciągu miesiąca oddać dokładnie tyle samo, bez jakichkolwiek odsetek i innych kosztów.

Dlaczego jest to opłacalne?

W ujętej, przykładowej firmie, oprócz oczywistej korzyści, jaką jest uzyskanie niezbędnych pieniędzy bez ponoszenia dodatkowych kosztów, jest uzyskanie przy kolejnych pożyczkach statusu stałego klienta oraz, co ważniejsze, podniesienie możliwej do pożyczenia kwoty (tutaj 7 500 zł). Jest to bardzo istotna korzyść, ponieważ w wypadku wyższych wydatków i konieczności szybkiego ich sfinansowania (np. zakup materiałów i wypłata zaliczki ekipie budowlanej za remont domu lub mieszkania), natychmiastowo taką kwotę możemy uzyskać i wystarczy do tego celu dostęp do internetu.

Odpowiedzialność pożyczkowa

W internecie oraz w rozmowach na żywo wyraża się wiele niepochlebnych opinii o firmach udzielających szybkich pożyczek. Czy jednak są one racjonalne i zgodne z prawdą? Owszem, pierwsza darmowa pożyczka może się okazać płatną, ale dzieje się tak wyłącznie wówczas, gdy pożyczający nie wywiązuje się z zawartej z pożyczkodawcą umowy.

Jeżeli umowa mówi wyraźnie, że należy zwrócić pożyczone pieniądze w okresie 30 dni, trzeba się z tego wywiązać. Nie ma w takiej umowie niczego nieuczciwego, a problemy wynikają zazwyczaj z niefrasobliwego podejścia klientów do takiej usługi. Jeżeli pożyczający nie ma szans na wywiązanie się z umowy i liczy na to, że „jakoś to będzie” albo „że pieniądze się znajdą”, może na własne życzenie wpędzić się w finansowe kłopoty. Dlatego pierwsze pożyczki za darmo, jak i wszystkie inne, są dla ludzi rozsądnych i odpowiedzialnych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here