Jeżeli czeka nas sprawa rozwodowa, to nie ma co oszczędzać na dobrym adwokacie

Gdy bierzemy ślub, to raczej nikt nie myśli o rozwodzie. Wydaje się nam, że wspólne pożycie potrwa bez końca i zawsze będziemy się dogadywać z żoną lub z mężem. Niestety, nie jest tak różowo i o ile sporo kryzysów na pewno da się przezwyciężyć, to są też takie, z których nie ma wyjścia. Szczególnie, jeżeli obie strony zatraciły umiejętność rozmawiania ze sobą i nie potrafią się już kompletnie porozumieć. Wtedy rozwód wydaje się nie tylko ostatecznością, ale i jedynym krokiem, by jakoś ułożyć sobie później życie.

Tyle, że rozwód rzadko kiedy przebiega w spokojnej i zgodnej atmosferze. Na palcach jednej ręki można policzyć pary, które jako tako trzymają fason i godzą się na rozwód za porozumieniem stron, pozostając przyjaciółmi na sali sądowej. Zazwyczaj niestety sprawa rozwodowa przypomina wojnę, gdzie przeciwko partnerowi lub partnerce wytacza się największe działa i chce koniecznie doprowadzić się do tego, by był to rozwód z orzeczeniem o winie, oczywiście tej drugiej osoby.

Dlatego też, jeżeli czeka nas sprawa rozwodowa w Poznaniu, to nie możemy polegać wyłącznie na sobie, swoim sprycie i wygadaniu, bo przed sądem każdy robi się mały. Reprezentować nas musi dobry i sprawdzony adwokat od spraw rozwodowych w Poznaniu. Jeżeli więc wybieramy kancelarię adwokacką, upewnijmy się, że adwokat, którego zatrudnimy ma doświadczenie konkretnie w sprawach rozwodowych, czy szerzej mówiąc, w prawie rodzinnym. Dobrego adwokata znajdziemy w internecie.

Taki adwokat, który będzie nas reprezentował w sądzie na sprawie rozwodowej musi przygotować na sprawę odpowiednią taktykę. Trzeba bowiem pamiętać, że sprawa rozwodowa to nie tylko kwestia orzeczenia o winie podczas rozwodu, ale i ma ona ścisłe powiązanie z późniejszymi sprawami na przykład o ustalenie opieki nad wspólnymi dziećmi, albo i o podziale majątku i przydziale wspólnego mieszkania. Wybrany adwokat musi być gotowy na to, by postawić nas w jak najkorzystniejszym świetle przed sędzią.

Więcej: kliknij tutaj

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here