Rata kredytu gotówkowego

Własny jednorodzinny dom prywatny czy też własne mieszkanie o dużym metrażu i najlepiej w dobrej lokalizacji to marzenie prawie każdego młodego człowieka, który zaczyna swoją przygodę na polskim rynku pracy, a także dosłownie każdej młodej pary, która jest już po ślubie i spodziewa się swojego pierwszego dziecka.

Koszt kupienia własnego mieszkania jest bardzo różny

Zaczyna się od kwoty około 100 tysięcy złotych, a kończy na dosłownie milionach. Wszystko zależy od lokalizacji, metrażu, wykończenia wnętrz i mebli, ale w głównej mierze właśnie od lokalizacji. Mieszkania w bardzo dużych metropoliach takich jak Warszawa, Kraków, Łódź, Poznań czy Wrocław potrafią kosztować nawet dwa razy więcej niż analogiczne mieszkania (ten sam metraż i wygląd) w mniejszych miejscowościach.

Rata kredytu gotówkowegoW przypadku budowy własnego domu sytuacja jest już trochę bardziej stabilna, ponieważ jedynym czynnikiem, który może się bardzo różnić w zależności od lokalizacji w której chcemy postawić nasz dom, jest działka budowlana, która podobnie jak w przypadku mieszkań potrafi być dwa czy trzy razy droższa w dużych miejscowościach niż na wsiach i peryferiach, gdzie kupno działki budowlanej jest dość tanim wariantem.

Jednak wbrew pozorom te spory sumy pieniędzy wcale nie oznaczają, że większość z nas może zapomnieć o posiadaniu własnego mieszkania. Wręcz przeciwnie. Zdecydowana większość młodych par może pozwolić sobie na własne mieszkanie, ale oczywiście kupione za kredyt gotówkowy, który pokryje całą cenę lub większość ceny kupna mieszkania lub domu.

Jedyne co trzeba posiadać żeby uzyskać taki kredyt, to zdolność kredytowa. Zdolność kredytowa zależy przede wszystkim od naszych zarobków, które w przypadku gdy jesteśmy parą po ślubie, są sumowane. Drugim elementem, który zawsze jest sprawdzany, są nasze wydatki. Im są one niższe, tym nasza zdolność kredytowa jest większa. Trzecim elementem jest forma naszego zatrudnienia. W najlepszej sytuacji są osoby, które są zatrudniane na umowie na czas nieokreślony, ponieważ w jej przypadku mamy najmniejsze szanse, że zostaniemy zwolnieni.

Rata kredytu gotówkowego

Ile wyniesie nas rata kredytu gotówkowego na nasze pierwsze mieszkanie? Jeżeli kredyt będzie wynosił 180 tysięcy złotych (czyli tyle ile wynosi średni koszt kupna mieszkania w średniej miejscowości), a jego okres wyniesie 30 lat, to miesięczna rata powinna nas wynieść około 800 złotych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here