Bitcoin - kantor

Rynek nie lubi próżni. Dlatego gdy gigantycznie wzrosło zainteresowanie inwestycjami w kryptowaluty a najbardziej w Bitcoina natychmiast pojawiły się internetowe giełdy oraz kantory pozwalające na zakup oraz sprzedaż tych kryptowalut. Najpierw na zachodzie, a teraz już w Polsce powstało wiele platform ułatwiających życie Bitcoinowym inwestorom. Jeśli chcemy kupić Bitociny wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło „Bitcoin – Kantor”, znaleźć ten z najlepszym przelicznikiem i dokonać transakcji. Wybór jest na szczęście tak duży, ze bez problemu można odnaleźć korzystną ofertę. A pamiętajmy, że kurs BTC na dziś wynosi około 30000 zł więc nawet małe wahania procentowe są dość istotne w ostatecznym rozrachunku.

Bitcoin – Kantor

Aby znaleźć korzystny kantor wystarczy spędzić kilka chwil przy internetowej wyszukiwarce. Porównajmy oferty kilku kantorów i wybierzmy tę, która jest dla nas najbardziej korzystna. Przy niewielkiej ilości zamienianej gotówki różnice kursowe pomiędzy poszczególnymi kantorami nie będą aż tak odczuwalne. Przy większych – jak najbardziej.

Uważajmy by nie dać się złapać oszustom i korzystajmy tylko ze stron zabezpieczonych certyfikatem SSL. Rynek BTC jest na tyle duży, że nie brakuje internetowych oszustów także i w tej branży.

Kopanie kryptowalut

Kantor lub giełda to najbardziej oczywisty, choć nie jedyny sposób na zdobycie Bitcoinów do swojego cyfrowego portfela. Kolejnym ze sposobów jest tzw. mining. W dużym uproszczeniu można powiedzieć że jest to system, który polega na tym, ze komputery użytkowników sieci BTC podłączone są do niej i udostępniają swoją moc obliczeniową. Dzięki temu sieć może działać i mogą być wykonywane wszystkie operacje na Bitcoinach. Jako rekompensatę za udostępnianie sprzętu sieć udostępnia określoną ilość Bitcoinów w sieci w postaci ciągu liczb. Mając odpowiednio dużą moc obliczeniową w swojej „koparce Bitcoinów” możemy wydobyć owe kryptowaluty i wzbogacić swój portfel.

Jaka jest przyszłość Bitcoina?

Czy warto tak na prawdę inwestować większe sumy w Bitcoiny? Niektórzy specjaliści twierdzą, że cały rynek kryptowalut jest po prostu rozdmuchaną to granic możliwości bańką spekulacyjną i ci, którzy wejdą w ten rynek w tym momencie po prostu stracą. Ich zdaniem kurs BTC został już wywindowany do granic możliwości i teraz czekają go jedynie spadki. Wiele przesłanek zdaje się potwierdzać tę tezę. Specjaliści z drugiej strony barykady twierdzą jednak coś zupełnie innego. Sądzą, że w ciągu kolejnych dwóch lat kurs BTC może poszybować w górę o kolejne kilkaset procent. Dość śmiała to teza, ponieważ gdyby tak się stało za 1 BTC musielibyśmy zapłacić kilkaset tysięcy dolarów. Taka cena sprawiłaby, że Bitcoin stałby się najdroższą walutą na świecie. Czy do tego dojdzie? Przekonamy się w ciągu kolejnych miesięcy i lat.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here