sprawdzone agencje pracy za granicą

Mimo zapewnień polityków wciąż masa młodych ludzi wyjeżdża za granicę w poszukiwaniu pracy. Wizja szybkiego zarobku jest bardzo kusząca dla każdego. Minimalna płaca w Anglii sięga niemal czterokrotności minimalnego wynagrodzenia w Polsce. Nie dziwi więc fakt masowej emigracji zarobkowej. Wyjeżdżający Polacy często korzystają z usług agencji pracy w celu znalezienia optymalnego zajęcia. Istotne jest aby spośród wielu ofert odnaleźć te sprawdzone agencje pracy za granicą zapewniające korzystną dla obu stron i uczciwą współpracę.

Sprawdzone agencje pracy za granicą

Zanim zaczniemy poszukiwania odpowiedniej agencji pracy powinniśmy się skupić na własnych oczekiwaniach. Odpowiedzmy sobie na pytanie co jest naszym priorytetem: dobrze płatna praca, lekkie zajęcie a może możliwość zwiedzania danego kraju i poznania nowej kultury? Mając taką wiedzę każda agencja będzie nam mogła znaleźć odpowiednią pracę.

Jeśli chodzi o rodzaje zajęć oferowanych przez agencje pośredniczące w znalezieniu to dominujące są oczywiście prace fizyczne. Na tego typu pracowników wciąż panuje deficyt. Niemcy, Holandia czy Anglia cały czas borykają się z brakiem pracowników wykonujących najcięższe i najgorzej płatne prace.

Jeśli chodzi o prace sezonowe to sporo pracowników potrzebnych jest w branżach sadowniczej i rolniczej. Zwłaszcza w Holandii. Praca polega zwykle na zbieraniu warzyw i owoców lub ich późniejszej wstępnej obróbce na halach magazynowych.

Popularna jest także branża gastronomiczna i turystyczna. Tutaj także znajdziemy sporo ofert pracy dla kucharzy, kelnerów czy hotelowych sprzątaczek.

Wyjeżdżając do pracy za granicą warto znać chociaż podstawy języka obowiązującego w danym kraju. Oczywiście te najlepsze agencje pracy załatwiają za nas wszystkie formalności związane z podjęciem pracy więc na dobrą sprawę nie jest to konieczne. Lecz znacznie ułatwia to codziennie funkcjonowanie w innym kraju oraz obcowanie z tutejszymi mieszkańcami i współpracownikami.

Na co zwrócić uwagę podpisując umowę?

Przede wszystkim na warunki pracy na jaką się zgadzamy. W umowie powinny być wyszczególnione wszystkie sprawy związane z rodzajem wykonywanej pracy oraz wysokością zarobków. Uregulowane powinny być także wszystkie kwestie związane z urlopami, ewentualną chorobą czy też różnego rodzaju karami (np. za niestawienie się w pracy).

Ważne jest także ubezpieczenie. Musimy pamiętać o tym, gdyż w przypadku wypadku za granicą nie posiadając ubezpieczenia wszelkie koszty leczenia musimy pokryć z własnej kieszeni. A doskonale wszyscy wiemy, że koszty usług medycznych nawet w Polsce nie należą do najtańszych.

Wybierając odpowiednią agencję sprawdźmy opinie o niej w internecie. Możemy się także zorientować czy któryś ze znajomych nie korzystał wcześniej z jej usług. Wtedy będziemy mieli prawdziwe informacje z pierwszej reki.

[Głosów:9    Średnia:2.9/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here