jak zdobyć dobrą pracę

Twoja dotychczasowa praca nie daje ci satysfakcji? Zarabiasz przeciętnie na dodatek nie realizujesz się zawodowo? Obecna sytuacja na rynku pracy sprawia, że firmom brakuje rąk do pracy. Pracownicy mogą przebierać w ofertach i często proponują własne stawki. To optymalny czas na zrealizowanie marzeń o lepszej pracy. Jeszcze parę lat temu zwolnienie się z dotychczasowego miejsca pracy i szukanie lepszego rozwiązania związane było z dużym ryzykiem ugrzęźnięcia na bezrobociu. Obecnie takie zagrożenie jest maksymalnie zniwelowane. Prace znajdziesz niemalże w każdej branży. Pytanie jednak brzmi: jak zdobyć dobrą pracę? Czy lepszą od dotychczasowej. W tym wypadku musisz trochę w siebie zainwestować. Na pewno przydadzą ci się rożne szkolenia i nauka języków obcych.

Jak zdobyć dobrą pracę?

Przede wszystkim musisz poszerzać zakres swoich umiejętności i kwalifikacji. Obecnie podstawowym zapisem w CV jest znajomość języka angielskie. To jest już norma, wiec taką umiejętnością nie zaskoczysz potencjalnego pracodawcy. Spróbuj nauczyć się jeszcze jednego języka obcego. W pierwszej kolejności zasuwają nam się na myśl języki niemiecki i rosyjski. To świetna opcja. Wiele firma kooperuje z firmami z Niemiec i Rosji. Dzięki znajomości któregoś z tych języków byłbyś w oczach pracodawcy cennym nabytkiem. Ale może również pokusić się o naukę języka chińskiego. Państwo Środka to potężna gospodarka w skali globalnej coraz bardziej penetrujące rynki lokalne. Znajomość języka chińskiego w świecie biznesu jest bezcenna. Z pewnością rekruterzy w wielu firmach byliby zaciekawieni takim zapisem w CV.

Obok języków obcych możesz spróbować też nabyć inne umiejętności przydatne na rynku pracy. Jeśli jesteś kierowcą a chcesz zarabiać więcej to powinieneś podnieść swoje kwalifikacje. Kategoria B nie pozwala na duże zarobki. W zasadzie to żadna kwalifikacja. Ale jeśli już zrobisz prawo jazdy na kategorię C+E to przed tobą otwierają się nowe możliwości. Wiele firm cierpi z powodu wakatów na stanowiskach kierowców aut ciężarowych. Firm logistycznych jest, stale się rozwijają i są w stanie dobrze płacić wykwalifikowanym kierowcom. Co prawda ta forma pracy wymaga wielu wyrzeczeń ale można zarobić ciekawe pieniądze.

Zdobywaj kontakty

Aby dobrze radzić sobie na rynku pracy warto zadbać o dobre kontakty. Nawet jeśli zdecydujesz się opuścić firmę w poszukiwaniu nowego miejsca pracy, warto abyś przeprowadził to w pokojowej atmosferze. Dobre referencje z pewnością ci się przydadzą. Zawsze jest też opcją, że w razie niepowodzenia będziesz miał gdzie wrócić. Rozbudowane kontakty pozwalają również tworzyć dobrą opinie o sobie jako solidnym pracowniku.  To bezcenna wartość – wieści na rynku pracy rozchodzą się bowiem bardzo szybko. Warto więc pamiętać aby nie palić za sobą mostów. Przyszłość może się ułożyć różnie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here